Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Zhang Mr. Zhang
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

GUANGZHOU INCODE MARKING TECHNOLOGY CO., LTD.

Home > Производи > Подвижна лента > Автоматски лента за пренесување

Испрати Испраќам барање

Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Автоматски лента за пренесување

Категории на производи од Автоматски лента за пренесување , ние сме специјализирани производители од Кина, Автоматски лента за пренесување , Автоматски лента за пренесување на печатачот добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Автоматска машина за напојување R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!

Сите производи

Кина Автоматски лента за пренесување Добавувачи

Транспортерот на ременот, познат и како подвижна лента, е еден вид машина за континуиран транспорт, но и еден вид општа машинерија. Транспортерот на ременот е широко користен во пристаништата, електроцентралите, железни и челични претпријатија, цемент, жито и лесна индустрија линии за производство. Односно, можат да се транспортираат рефус материјали или да се транспортираат предмети. Бучавата е мала, а структурата е едноставна. Транспортерот на ременот може да се користи за хоризонтален или склоен транспорт. Транспортерот на ременот се применува и на мобилни машини со континуиран транспорт како што се натоварувачи, растоварувачи, полначи и откупувачи. Транспортерот на ременот е составен од ремен, рамка, валјак за возење, валјак за волан, лого за лого, вратило за враќање, уред за затегнување, почиста и други делови. Во големите пристаништа или металуршките претпријатија, широко се користи подвижни ленти. Неговата вкупна должина може да достигне повеќе од десет километри.

Нови Продукти

Список со поврзани производи