Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Zhang Mr. Zhang
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

GUANGZHOU INCODE MARKING TECHNOLOGY CO., LTD.

Автоматска машина за напојување во картонска кутија со пластични кеси

Автоматска машина за напојување во картонска кутија со пластични кеси

Начин на плаќање: L/C,T/T,Paypal,Western Union
Incoterm: FOB

Контакт сега Додади во корпа

Основни информации

  Модел бр.: IN-C33

  Applicable Industry: Food, Machinery & Hardware, Chemical, Textiles, Commodity, Medical, Alcohol and Tobacco, Apparel

  Usage: Packaging of Goods, Produce Packing Belt

  Type: Packaging Production Line

  Application: Fruit Drinks

Additional Info

  Пакување: Цртан

  Бренд: ИНДОКТ

  Транспорт: Ocean

  Место на потекло: Гуангдонг, Кина (копното)

  Порт: Guangzhou

Опис на производот

Автоматска машина за фидер (електронска регулатива / 260мм):

Полн со не'рѓосувачки челик, Користејќи го автоматското и стабилно брзино коло со електронскиот гувернер, при голема брзина и процес на транспорт со вежба со мала брзина помеѓу силна стабилност и мазна, Транспарентниот појас усвојува висок антистатички индустриски појас со ПВЦ, има висока антистатичка способност. Широко се користи во медицината, козметиката, храната, електронскиот производ и други индустрии со транспортот и да се поттикне кодот.


Преглед

Состојба: Нов вид: Транспортен ремен

Материјал: Карактеристика на материјал од не'рѓосувачки челик: Отпорен на топлина

Структура: Капацитет на товар на лентата за пренесување: Силен

Место на потекло: Гуангдонг, Кина Име на марка: ИНДОКЕ

Број на модел: IN-C14 Напон: 220 V / 50 HZ

Моќност (W): 60 W димензија (L * W * H): 1400 * 480 * 750 MM

Ширина на ременот: 300 ММ После продажба: Не е обезбедена услуга во странство


Пакување и испорака

Продажба на единици: единечна ставка

Големина на единечен пакет: 160 * 60 * 43 см

Единечна бруто тежина: 35,0 кг

Тип на пакување: картон

Време на олово: 3-7 дена по плаќањето


Детални слики

Automatic Feeder Machine


Категории на производи : Подвижна лента > Автоматски лента за пренесување

Е-пошта на овој добавувач

Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи