Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Zhang Mr. Zhang
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

GUANGZHOU INCODE MARKING TECHNOLOGY CO., LTD.

Home > Производи > Потрошни материјали за инкџет > Ink CIJ

Испрати Испраќам барање

Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Ink CIJ

Категории на производи од Ink CIJ , ние сме специјализирани производители од Кина, Inkjet Printer Ink , Cij Ink добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Мастило за печатење со континуирано Inkjet R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!

Сите производи

 • Силни лепила со мастило за растворувачи за печатач со Inkjet

  Силни лепила со мастило за растворувачи за печатач со Inkjet

  • Бренд: ИНДОКТ

  • Пакување: Стандарден пакет за извоз на картон

  239 Специјално црно мастило за кеси со храна има висока отпорност на температура, широка применливост за прехранбена индустрија, отпорност на масло за јадење, силна црна боја и добра стабилност на складирање. Таа е погодна за кеси со храна направена од PE, PP, OPP, PET, најлон и други материјали . Брзи детали Тип:...

 • Мастило за печатење со висок квалитет и добра цена

  Мастило за печатење со висок квалитет и добра цена

  • Бренд: ИНДОКТ

  • Пакување: Стандарден пакет за извоз на картон

  129 порозно црно мастило има карактеристики на добро прилепување, добра стабилност на складирање и трајно обележување. Таа е погодна за пакување на пластични филмски материјали како што се PE, PP, OPP, PET, најлон, итн. Брзи детали Тип: Компатибилен бренд за мастило засновано на растворувач: Друго Име на марка: ИНДЕКЕ...

 • Бесплатен халоген и отпорен на алкохол црно мастило

  Бесплатен халоген и отпорен на алкохол црно мастило

  • Бренд: ИНДОКТ

  • Пакување: Стандарден пакет за извоз на картон

  295 Црното мастило без халоген и алкохол отпорни на карактеристики, има брзина на брзо сушење, бришење отпорни на алкохол и добра стабилност на складирањето. Таа е погодна за не'рѓосувачки челик, миленичиња и други метални подлоги. Брзи детали Тип: Компатибилен бренд за мастило засновано на растворувач: Друго Име...

 • Црно мастило за одлична изведба

  Црно мастило за одлична изведба

  • Бренд: ИНДОКТ

  • Пакување: Стандарден пакет за извоз на картон

  802 одлични перформанси црно мастило има добра подмачкување на млазницата, мазно печатење, темна боја, добар сјај, добра стабилност на складирање и други карактеристики, одлични перформанси за метал, стакло, керамика, п.п., PE и други не-поларни подлоги, исто така, имаат добри перформанси. Брзи детали Тип:...

 • Стакло керамичко црно мастило

  Стакло керамичко црно мастило

  • Бренд: ИНДОКТ

  • Пакување: Стандарден пакет за извоз на картон

  785 стакло-керамичко црно мастило има карактеристики на добро подмачкување на млазницата, мазно печатење, добра отпорност на вода, силна црна боја, добар сјај, добра стабилност на складирање, итн. Таа е погодна за повеќето подлоги на површинска тензија на ПЕТ пластични шишиња, т.е. хартија, железни лименки и ПВЦ...

 • Брзо сушење и отпорно на алкохол црно мастило

  Брзо сушење и отпорно на алкохол црно мастило

  • Бренд: ИНДОКТ

  • Пакување: Стандарден пакет за извоз на картон

  803 брзо сушење на висока температура на алкохол, отпорна на алкохол, има карактеристики на брза брзина на сушење, отпорност на миграција до одреден степен, бришење отпорни на алкохол, висока температура, добра стабилност на складирање, итн. Таа е погодна за ПВЦ кабли, т.е. оптички влакна, најлон, итн. Брзи детали...

 • Добро квалитетно печатење со Inkjet Ink

  Добро квалитетно печатење со Inkjet Ink

  • Бренд: ИНДОКТ

  • Пакување: Стандарден пакет за извоз на картон

  Белото мастило 255 има карактеристики на добра адхезија, висока белина, фини честички и добра стабилност на складирање без оштетување на пумпата. Таа е погодна за ЈП жица и кабел, електронски компоненти, гума и други црни материјали. Брзи детали Тип: Компатибилен бренд за мастило засновано на растворувач: Друго Име на...

 • Специјално црно мастило за вреќи со храна

  Специјално црно мастило за вреќи со храна

  • Бренд: ИНДОКТ

  • Пакување: Стандарден пакет за извоз на картон

  239 Специјално црно мастило за кеси со храна има висока отпорност на температура, широка применливост за прехранбената индустрија, отпорност на масло за јадење, силна црна боја и добра стабилност на складирање. Таа е погодна за кеси со храна направена од PE, PP, OPP, PET, најлон и други материјали . Брзи детали Тип:...

 • Пропустливо црно мастило за печатач CIJ

  Пропустливо црно мастило за печатач CIJ

  • Бренд: ИНДОКТ

  • Пакување: Стандарден пакет за извоз на картон

  129 порозно црно мастило има карактеристики на добро прилепување, добра стабилност на складирање и трајно обележување. Таа е погодна за пакување на пластични филмски материјали како што се PE, PP, OPP, PET, најлон, итн. Брзи детали Тип: Компатибилен бренд за мастило засновано на растворувач: Друго Име на марка: ИНДЕКЕ...

 • Црно мастило за лекување на висока температура

  Црно мастило за лекување на висока температура

  • Бренд: ИНДОКТ

  • Пакување: Стандарден пакет за извоз на картон

  236 црно мастило за лекување со висока температура има карактеристики на добро подмачкување на млазницата, мазно печатење, добра отпорност на вода, силна црна боја, добар сјај, добра стабилност на складирање, итн. Таа е погодна за метал, стакло, керамика и други подлоги со висока површина тензија. Стаклото и...

 • Inkjet CMYK Бело 5 бои Мастило

  Inkjet CMYK Бело 5 бои Мастило

  • Бренд: ИНДОКТ

  • Пакување: Стандарден пакет за извоз на картон

  253 анти-вулканизација мастило се карактеризира со брза брзина на сушење, добро подмачкување на млазницата, мазно печатење, бела боја, добар сјај и добра стабилност на складирањето. Таа е погодна за црни подлоги како што се гумени гуми. Брзи детали Тип: Компатибилен бренд за мастило засновано на раствор: Друго Име на...

 • Inkjet печатар со бела боја мастило мастило

  Inkjet печатар со бела боја мастило мастило

  • Бренд: ИНДОКТ

  • Пакување: Стандарден пакет за извоз на картон

  Ова IC-L257WT Ink има добра адхезија, голема белина, фини честички, нема повреди на пумпата и добра стабилност на складирањето. Таа е погодна за ПВЦ жица и кабел, ЈП жица и кабел, гума и други црни материјали. Брзи детали Тип: Компатибилен бренд за мастило засновано на растворувач: Друго Име на марка: ИНДЕКЕ Број на...

 • 257 бела мастило засновано на растворувач

  257 бела мастило засновано на растворувач

  • Бренд: ИНДОКТ

  • Пакување: Стандарден пакет за извоз на картон

  Ова IC-L257WT Ink има добра адхезија, голема белина, фини честички, нема повреди на пумпата и добра стабилност на складирањето. Таа е погодна за ПВЦ жица и кабел, ЈП жица и кабел, гума и други црни материјали. Брзи детали Тип: Компатибилен бренд за мастило засновано на растворувач: Друго Име на марка: ИНДЕКЕ Број на...

 • 281 црно мастило за CIJ

  281 црно мастило за CIJ

  • Бренд: ИНДОКТ

  • Пакување: Стандарден пакет за извоз на картон

  281 анти-миграционо црно мастило има карактеристики на добра отпорност на миграција, брза брзина на сушење, фини честички, без оштетување на пумпите, добра стабилност на складирање и така натаму. Таа е погодна за ПВЦ жици и кабли. Брзи детали Тип: Компатибилен бренд за мастило засновано на растворувач: Друго Име на...

 • 281 Анти миграција црно мастило

  281 Анти миграција црно мастило

  • Бренд: ИНДОКТ

  • Пакување: Стандарден пакет за извоз на картон

  281 анти-миграционо црно мастило има карактеристики на добра отпорност на миграција, брза брзина на сушење, фини честички, без оштетување на пумпите, добра стабилност на складирање и така натаму. Таа е погодна за ПВЦ жици и кабли. Брзи детали Тип: Компатибилен бренд за мастило засновано на растворувач: Друго Име на...

 • Inkjet Printer 255PE Бело мастило

  Inkjet Printer 255PE Бело мастило

  • Бренд: ИНДОКТ

  • Пакување: Стандарден пакет за извоз на картон

  Белото мастило 255PE има карактеристики на добра адхезија, висока белина, фини честички и добра стабилност на складирање без да се оштети пумпата. Таа е погодна за ЈП жица и кабел, електронски компоненти, гума и други црни материјали. Брзи детали Тип: Компатибилен бренд за мастило засновано на растворувач: Друго Име...

Кина Ink CIJ Добавувачи

Потрошни материјали за инкџет

Постојат многу видови на потрошни материјали, мастило, детергент, растворувач и така натаму. Совршено може да ја реши вашата шемата за шифрирање според различните потреби на клиентите.

Сите производи се компатибилни / алтернативни резервни делови
Сите дисплеи на производи на нашата веб-страница се користат само за прикажување на примероци. Тоа не значи дека имаме добиено овластување и имаме право на маркетинг на производите од следната марка: Domino®, Markem-Imaje®, Linx®, Willett, Videojet® , Citronix®.
Нашите производи се компатибилни со неоригинални (не оригинални), сите производи не се поврзани на горенаведениот бренд на кој било начин.
Ако цената е различна, подлежи на понуда на продавачот.
За пратката, подобро е прво да се консултирате со услуги на клиентите.

Нови Продукти

Список со поврзани производи