Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Zhang Mr. Zhang
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

GUANGZHOU INCODE MARKING TECHNOLOGY CO., LTD.

Home > Производи > Машина за означување на ласер > Машина за означување на ласер CO2

Испрати Испраќам барање

Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Машина за означување на ласер CO2

Категории на производи од Машина за означување на ласер CO2 , ние сме специјализирани производители од Кина, Машина за обележување ласер Co2 , Ласерски маркер добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Машина за обележување Co2 R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!

Сите производи

 • Co2 ласерско обележување Пипертер

  Co2 ласерско обележување Пипертер

  • Бренд: ИНДОКТ

  • Пакување: Стандарден картонски пакет извозник за ласерска машина

  Машина за означување ласерски печатач со ниска цена Над v iew Брзи детали Обезбедена услуга за пост-продажба : Не Надворешни услуги Ласерски тип : CO2 Точност на работа : 0,01 мм Поддржано графички формат : BMP / DXF / HPGL / JPEG / PLT Применливи индустрии : Фабрика за производство, фабрика за храна и пијалоци,...

 • Индустриска машина за означување ласерски печатач во индустриски пластични кеси

  Индустриска машина за означување ласерски печатач во индустриски пластични кеси

  • Бренд: ИНДОКТ

  • Пакување: Стандарден картонски пакет извозник за ласерска машина

  Пластични кеси индустриска машина за означување ласерски печатач CO2 Над v iew Брзи детали Обезбедена услуга за пост-продажба : Не Надворешни услуги Ласерски тип : CO2 Точност на работа : 0,01 мм Поддржано графички формат : BMP / DXF / HPGL / JPEG / PLT Применливи индустрии : Фабрика за производство, фабрика за храна...

 • Летечки печатач со лесна брзина Co2

  Летечки печатач со лесна брзина Co2

  • Бренд: ИНДОКТ

  • Пакување: Стандарден картонски пакет извозник за ласерска машина

  Летечки печатач со голема брзина Над v iew Брзи детали Обезбедена услуга за пост-продажба : Не Надворешни услуги Ласерски тип : CO2 Точност на работа : 0,01 мм Поддржано графички формат : BMP / DXF / HPGL / JPEG / PLT Применливи индустрии : Фабрика за производство, фабрика за храна и пијалоци, ресторан, малопродажба,...

 • CO2 ласерски датум за печатење за шише за пијалоци

  CO2 ласерски датум за печатење за шише за пијалоци

  • Бренд: ИНДОКТ

  • Пакување: Стандарден картонски пакет извозник за ласерска машина

  CO2 ласерски датум за печатење за шише за пијалоци Над v iew Брзи детали Обезбедена услуга за пост-продажба : Не Надворешни услуги Ласерски тип : CO2 Точност на работа : 0,01 мм Поддржано графички формат : BMP / DXF / HPGL / JPEG / PLT Применливи индустрии : Фабрика за производство, фабрика за храна и пијалоци,...

 • Висококвалитетен ласерски печатач за пластична кеса

  Висококвалитетен ласерски печатач за пластична кеса

  • Бренд: ИНДОКТ

  • Пакување: Стандарден картонски пакет извозник за ласерска машина

  Машина за означување на ласер со висок квалитет Co2 Над v iew Брзи детали Обезбедена услуга за пост-продажба : Не Надворешни услуги Ласерски тип : CO2 Точност на работа : 0,01 мм Поддржано графички формат : BMP / DXF / HPGL / JPEG / PLT Применливи индустрии : Фабрика за производство, фабрика за храна и пијалоци,...

 • Индустриска машина за ласерско печатење Co2

  Индустриска машина за ласерско печатење Co2

  • Бренд: ИНДОКТ

  • Пакување: Стандарден картонски пакет извозник за ласерска машина

  Ласерска машина Co2 за 20W Над v iew Брзи детали Обезбедена услуга за пост-продажба : Не Надворешни услуги Ласерски тип : CO2 Точност на работа : 0,01 мм Поддржано графички формат : BMP / DXF / HPGL / JPEG / PLT Применливи индустрии : Фабрика за производство, фабрика за храна и пијалоци, ресторан, малопродажба,...

 • Летна машина за означување ласерско летање 20W Co2

  Летна машина за означување ласерско летање 20W Co2

  • Бренд: ИНДОКТ

  • Пакување: Стандарден картонски пакет извозник за ласерска машина

  Ласерска машина Co2 за 20W Над v iew Брзи детали Обезбедена услуга за пост-продажба : Не Надворешни услуги Ласерски тип : CO2 Точност на работа : 0,01 мм Поддржано графички формат : BMP / DXF / HPGL / JPEG / PLT Применливи индустрии : Фабрика за производство, фабрика за храна и пијалоци, ресторан, малопродажба,...

 • ИНДОДЕВ 30W Онлајн ласерска машина за означување Co2

  ИНДОДЕВ 30W Онлајн ласерска машина за означување Co2

  • Бренд: ИНДОКТ

  • Пакување: Стандарден картонски пакет извозник за ласерска машина

  Онлајн маркирање Co2 ласерска машина Над v iew Брзи детали Обезбедена услуга за пост-продажба : Не Надворешни услуги Ласерски тип : CO2 Точност на работа : 0,01 мм Поддржано графички формат : BMP / DXF / HPGL / JPEG / PLT Применливи индустрии : Фабрика за производство, фабрика за храна и пијалоци, ресторан,...

 • INTHERE Co2 Летечка машина за означување ласер преку Интернет

  INTHERE Co2 Летечка машина за означување ласер преку Интернет

  • Бренд: ИНДОКТ

  • Пакување: Стандарден картонски пакет извозник за ласерска машина

  Летечка машина за обележување ласер Над v iew Брзи детали Обезбедена услуга за пост-продажба : Не Надворешни услуги Ласерски тип : CO2 Точност на работа : 0,01 мм Поддржано графички формат : BMP / DXF / HPGL / JPEG / PLT Применливи индустрии : Фабрика за производство, фабрика за храна и пијалоци, ресторан,...

 • Машина за обележување ласерско INTHERE Co2

  Машина за обележување ласерско INTHERE Co2

  • Бренд: ИНДОКТ

  • Пакување: Стандарден картонски пакет извозник за ласерска машина

  Машина за обележување ласерско INTHERE Co2 Над v iew Брзи детали Обезбедена услуга за пост-продажба : Не Надворешни услуги Ласерски тип : CO2 Точност на работа : 0,01 мм Поддржано графички формат : BMP / DXF / HPGL / JPEG / PLT Применливи индустрии : Фабрика за производство, фабрика за храна и пијалоци, ресторан,...

Кина Машина за означување на ласер CO2 Добавувачи

Ласерски млаз принтер

Ласерски авионски печатач користи софтвер за да го отклони ласерскиот зрак и директно гори површината на производот за да биде обележана со ласер на висока температура за да формира фонтови или обрасци.

Предностите на ласерскиот млазен принтер се следниве:

1. Намалување на трошоците за производство, намалување на потрошниот материјал и подобрување на ефикасноста на производството.

2. Анти-фалсификување ефект е очигледен. Технологијата на ласерски код може ефикасно да го спречи фалсификувањето на идентификацијата на производот.

3. Корисно е за евиденција за следење на производите. Ласерски авион печатач може да ги отпечати датумот на серија и смената на производот. Може да направи секој производ да добие добри перформанси за следење.

4. Зголемувањето на додадената вредност може да го направи производот да изгледа подобар. Промовирање на свеста за производите за брендот.

5. Опремата е сигурна, машината за означување со ласер има зрел индустриски дизајн, стабилни и сигурни перформанси, може да работи 24 часа континуирано, а времето за одржување без ласер е повеќе од 20,000 часа. Опсегот на прилагодување на температурата е широк (5 - 45 Ц), кој е широко користен во различни индустрии во областа на производството и пакувањето.

6. Заштита на животната средина и безбедност. Ласерските машини за пишување не произведуваат никакви хемикалии штетни за човечкото тело и околината. Ги исполнува стандардите GB7247-87 и GB10320-88. Тоа е високо-технолошки производ-пријателски за животната средина.

7. Ласерски авионски печатач може да печати голема количина на податоци во многу мал опсег. Ласерот може да го обележи материјалот на производот со многу фино зрак. Точноста на печатење е многу висока, контролата е точна, содржината на млазното печатење е јасно и совршено интерпретирано. Има силна пазарна конкурентност, заштита на животната средина и безбедност, без корозивност и целосно ја изолира хемијата. Загадувањето е исто така еден вид интимна заштита за операторите, со што се обезбедува чистота и уредност на производството, ги намалува инвестициите во подоцнежниот период и го намалува загадувањето на бучавата.

Човечките суштества достигнаа невидена височина во разбирањето на заштитата на животната средина и ефикасното искористување на ресурсите. Таа стана консензус на развиените земји и повеќето земји во развој, вклучително и Кина, за да се елиминира заостаната опрема и процесите на производство што предизвикуваат загадување на животната средина и трошење ресурси во најголема мерка. Бидејќи машината за пишување со мастило со точки има четири тешки проблеми: големо загадување, високи потрошни материјали, голема дефект и големо одржување, што не може да се надмине. Особено хемиското загадување предизвикано од машината за пишување мастило со матрикс, што се користи може да предизвика штета на животната средина и на операторите.

Нови Продукти

Список со поврзани производи