Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Zhang Mr. Zhang
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

GUANGZHOU INCODE MARKING TECHNOLOGY CO., LTD.

Континуиран датум код CIJ Индустриски печатач со инкџет

Континуиран датум код CIJ Индустриски печатач со инкџет

Начин на плаќање: L/C,T/T,Paypal,Western Union
Incoterm: FOB,EXW
Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces
Време на испорака: 3 Денови

Контакт сега Додади во корпа

Основни информации

  Модел бр.: N82

  Type: Ink Jet

  Plate: Lithography Printing

  Structure: Platen Press

  Color & Page: Single-Colour Printing Press

  Application: Commodity

  Printing Interface: USB2.0

Additional Info

  Пакување: Стандарден картонски пакет извозник за машина за печатење со инк-џет

  Бренд: ИНДОКТ

  Транспорт: Ocean,Air

  Место на потекло: Гуангдонг, Кина (копното)

  Порт: Guangzhou

Опис на производот

Континуиран датум код CIJ Inkjet печатач

Преглед

Спецификации

Употреба : КОДИРАЕ Вид на плоча : Друго

Тип : Inkjet Printer , Друга состојба : Ново

Место на потекло : Гуангдонг , Кина ( копното ) Име на марка : ИНДОКЕ

Напон : 200-240VAC, 50 / 60Hz моќност : 120 W

Тип на возење : Електрични димензии ( L * W * H ): 475 * 245 * 730 mm

Примена : Пијалок , стока , Хардвер за храна , Медицински , Текстил , и друго

Обезбедена услуга по продажбата : Нема услуга во странство Број на модел : N82

Гаранција : 1 година , 12 месеци Тежина : 27 KG

Големина на главата за печатење : 40x48x240 mm Шасија : не'рѓосувачки челик IP65

Должина на спроводникот :


Пакување и испорака

Продажба на единици : единечна ставка

Големина на единечен пакет : 900x500x1400 mm

Детали за пакување : Стандарден картонски пакет извозник за машина за печатење со инк-џет

Единечна бруто тежина : 40 килограми

Време на олово : во рок од 3-7 дена по приемот на плаќањето

Детални слики

Continuous Date Code CIJ Inkjet Printer

Стандардни карактеристики

7 инчен екран на допир, лесен за ракување и брзо одложување на печатење Автоматско повторување
Автоматско инверзија / пресврт Формат на броење на броенка за печатење
Прилагодливи висина и ширина на карактерот QR код Печатење во база на податоци
Бар-код за печатење на секвенци
Флип, инверзни, смели карактери со слики за лого


Технички параметри

Опционална решетка: единечен ред ; Двоен ред ; триплекс ред ; четири реда

Ред за печатење : четири реда

висина на знак : Изберете помеѓу 1-10мм врз основа на мрежна решетка

Растојание за печатење : Оптимално растојание за печатење со прскање: 10мм опсег: 2мм-20мм

Ивотна средина

Температурен опсег (работа) : +5 до 45 ℃ ( 42 до 112 ℉)

Влажност : 10-90% (не кондензација)

Снабдување со електрична енергија : 200-240VAC, 50 / 60Hz

Категории на производи : Континуиран печатач за инкџет

Е-пошта на овој добавувач

Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи