Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Zhang Mr. Zhang
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

GUANGZHOU INCODE MARKING TECHNOLOGY CO., LTD.

Испрати Испраќам барање

Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци
Веднаш принтер за печатење со континуирана Inkjet втора рака со ниска цена

Веднаш принтер за печатење со континуирана Inkjet втора рака со ниска цена

Начин на плаќање: L/C,T/T,Paypal,Western Union
Incoterm: FOB,EXW
Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces
Време на испорака: 3 Денови

Контакт сега Додади во корпа

Основни информации

  Модел бр.: INC137

  Type: Ink Jet

  Plate: Lithography Printing

  Structure: Platen Press

  Color & Page: Single-Colour Printing Press

  Application: Commodity

  Printing Interface: USB2.0

Additional Info

  Пакување: Стандарден картонски пакет извозник за машина за печатење со инк-џет

  Бренд: ИНДОКТ

  Транспорт: Ocean,Air

  Место на потекло: Гуангдонг, Кина (копното)

  Порт: Guangzhou

Опис на производот

Висок квалитет на втора рака марка со ниска цена 43S користеше континуиран инк-џет печатач за Видеојет

Преглед

Спецификации


Боја и страница: Повеќебоен Тип на плоча: За Видеоет

Тип: Димензии на печатачот со Inkjet (L * W * H): 345 x 285 x 541 mm

Состојба: користена година: 2018 година

Направете: Видеоет Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Име на марка: Видеоет Автоматско одделение: Автоматско

Напон: 100-120 / 200-240 VAC

Тежина: 18 кг Гаранција: 1 година

Тип на мастило: вообичаено мастило Име на производот: печатач со мала инк-џет печатач

Обезбедена услуга за после-продажба : Нема услуга за пост-продажба, поддршка за Интернет

Употреба: печатач за хартија, печатач со етикета, печатач со картички, печатач на цевки, печатач за били, печатач со ткаенини

Применливи индустрии: Фабрика за производство, Продавници за поправка на машини, Фабрика за храна и пијалоци, Продавница за храна, градежни работи, Продавници за храна и пијалоци, печатарска индустрија


Пакување и испорака

Продажба на единици : единечна ставка

Големина на единечен пакет : 790x500x1000 mm

Детали за пакување : Стандарден картонски пакет извозник за машина за печатење со инк-џет

Единечна бруто тежина : 40 килограми

Време на олово : во рок од 3-7 дена по приемот на плаќањето

Детални слики

118e9d8c6ef0cf185863f35a89a308a


Воведување на компанијата

Гуангжу ИНОДЕЕ за обележување технологија за соработка., Ltd. тоа е високо-технолошко претпријатие, основано во 2008 година, ние нудиме најпрофесионална услуга за индустриско инк-џет и исто така различен вид опрема за обележување, на пример, Континуиран Inkjet Printer, Tij Inkjet Printer, Ласерска маркичка машина, УВ-печатач, печатач на јајца, Транспортер Појас, машина за панирање, Резервни делови за инкџет, машина за прочистување на чад итн.
Имаме повеќе од десет години специјализирање за експерти за истражување на печатење, имаме долгогодишна индустрија за обележување машина и дистрибуција на услуги и услуги за пост-продажба, искуство со техничко владеење и одговорност, професионален тим од прва класа, може да им обезбеди на клиентите разни видови машина во сите аспекти на професионални технички услуги и високо квалитетни професионални потрошни материјали, за да им обезбеди на клиентите зрели и сигурни решенија за индустриско печатење.
Ние сме посветени да „станеме најпрофесионален провајдер на услуги за индустриски инкџет код“ засновани врз услугата и квалитетот.


Категории на производи : Континуиран печатач за инкџет

Е-пошта на овој добавувач

Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи