Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Zhang Mr. Zhang
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

GUANGZHOU INCODE MARKING TECHNOLOGY CO., LTD.

Видео Висококвалитетен печатач со постојан инк-џет печатач со втора рака

Видео Висококвалитетен печатач со постојан инк-џет печатач со втора рака

Начин на плаќање: L/C,T/T,Paypal,Western Union
Incoterm: FOB,EXW
Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces
Време на испорака: 3 Денови

Контакт сега Додади во корпа

Основни информации

  Модел бр.: INC149

  Type: Ink Jet

  Plate: Lithography Printing

  Structure: Platen Press

  Color & Page: Single-Colour Printing Press

  Application: Commodity

  Printing Interface: USB2.0

Additional Info

  Пакување: Стандарден картонски пакет извозник за машина за печатење со инк-џет

  Бренд: ИНДОКТ

  Транспорт: Ocean,Air

  Место на потекло: Гуангдонг, Кина (копното)

  Порт: Guangzhou

Опис на производот


Висок квалитет на втора рака марка со ниска цена 43S користеше континуиран инк-џет печатач за Видеојет


Преглед

Спецификации

Боја и страница: Повеќебоен Тип на плоча: За Видеоет

Тип: Димензии на печатачот со Inkjet (L * W * H): 345 x 285 x 541 mm

Состојба: користена година: 2018 година

Направете: Видеоет Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Име на марка: Видеоет Автоматско одделение: Автоматско

Напон: 100-120 / 200-240 VAC

Тежина: 18 кг Гаранција: 1 година

Тип на мастило: вообичаено мастило Име на производот: печатар со инк-џет со мал карактер

Обезбедена услуга за пост-продажба : Нема услуга по продажбата, Интернет-поддршка

Употреба: печатач за хартија, печатач со етикета, печатач со картички, печатач на цевки, печатач за били, печатач за ткаенини

Применливи индустрии: Фабрика за производство, Продавници за поправка на машини, Фабрика за храна и пијалоци, Продавница за храна, градежни работи, Продавници за храна и пијалоци, печатарска индустрија


Пакување и испорака

Продажба на единици : единечна ставка

Големина на единечен пакет : 790x500x1000 mm

Детали за пакување : Стандарден картонски пакет извозник за машина за печатење со инк-џет

Единечна бруто тежина : 40 килограми

Време на олово : во рок од 3-7 дена по приемот на плаќањето

Детални слики

Videojet High Quality Second Hand Printer

Категории на производи : Континуиран печатач за инкџет

Е-пошта на овој добавувач

Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи