Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Zhang Mr. Zhang
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

GUANGZHOU INCODE MARKING TECHNOLOGY CO., LTD.

Home > Производи > ДОД печатач

Испрати Испраќам барање

Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

ДОД печатач

Категории на производи од ДОД печатач , ние сме специјализирани производители од Кина, ДОД; Дод-печатач , Дод инкџет печатач добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Печатач за рачни Дод Инкџет R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!

Сите производи

 • Плус печатач со инк-џет со голем карактер за печатење во картон

  Плус печатач со инк-џет со голем карактер за печатење во картон

  • Бренд: ИНДОКТ

  • Пакување: Стандарден пакет за извоз на картон

  IN-379D печатач со инк-џет со големи карактери Интелигентни Интелигентен оперативен систем Android, поддршка безжичен пренос, далечински управувач, автоматско надградување на софтвер, увоз U диск во печатење во базата на податоци, поддршка на надворешно печатење со варијабилни информации. Стабилно Ново тело за...

 • IN-399D печатач со инкџет со голем карактер

  IN-399D печатач со инкџет со голем карактер

  • Бренд: ИНДОКТ

  • Пакување: Стандарден пакет за извоз на картон

  IN-379D печатач со инк-џет со големи карактери Интелигентни Интелигентен оперативен систем Android, поддршка безжичен пренос, далечински управувач, автоматско надградување на софтвер, увоз U диск во печатење во базата на податоци, поддршка на надворешно печатење со варијабилни информации. Стабилно Ново тело за...

 • 3,5 инчи LCD екран со голем печатач со инк-џет со голем карактер

  3,5 инчи LCD екран со голем печатач со инк-џет со голем карактер

  • Бренд: ИНДОКТ

  • Пакување: Стандарден пакет за извоз на картон

  IN-379D печатач со инк-џет со големи карактери Интелигентни Интелигентен оперативен систем Android, поддршка безжичен пренос, далечински управувач, автоматско надградување на софтвер, увоз U диск во печатење во базата на податоци, поддршка на надворешно печатење со варијабилни информации. Стабилно Ново тело за...

 • 4,3 инчен LCD екран со голем печатач со инк-џет со голем карактер

  4,3 инчен LCD екран со голем печатач со инк-џет со голем карактер

  • Бренд: ИНДОКТ

  • Пакување: Стандарден пакет за извоз на картон

  IN-339D печатач со инк-џет со големи карактери Одвојување на течна гас за да се осигури дека воздушната пумпа и воздушното коло не се блокирани со мастило Дизајн на четири тркала, авион на прскање, лак површина, pipeид на цевки и други неправилни површини 4,5-инчен LCD екран во боја, лесна за работа Брза замена на...

 • Печатач за печатење со големи рачни карактери со знак Дод

  Печатач за печатење со големи рачни карактери со знак Дод

  • Бренд: ИНДОКТ

  • Пакување: Стандарден пакет за извоз на картон

  IN-137D печатач со инк-џет со големи карактери Одвојување на течна гас за да се осигури дека воздушната пумпа и воздушното коло не се блокирани со мастило Дизајн на четири тркала, авион на прскање, лак површина, pipeид на цевки и други неправилни површини 4,5-инчен LCD екран во боја, лесна за работа Брза замена на...

 • Индустриски принтер за печатење со големи карактери ДОД

  Индустриски принтер за печатење со големи карактери ДОД

  • Бренд: ИНДОКТ

  • Пакување: Стандарден пакет за извоз на картон

  IN-139D печатач со инк-џет со големи карактери Одвојување на течна гас за да се осигури дека воздушната пумпа и воздушното коло не се блокирани со мастило Дизајн на четири тркала, авион на прскање, лак површина, pipeид на цевки и други неправилни површини 4,5-инчен LCD екран во боја, лесна за работа Брза замена на...

Кина ДОД печатач Добавувачи

Постојат три вида печатари со инк-џет, пиезоелектрична технологија на инк-џет, технологија на инк-џет со вентил под притисок и технологија за тестирање со инјексно топлинско пена, од кои секоја има различни принципи на работа.

1) Пиезоелектрична технологија на инк-џет: пиезоелектричен инк-џет печатач се нарекува и печатач со висока резолуција или печатач со слики со висока резолуција. На интегрираната млазница, 128 или повеќе пиезоелектрични кристали се користат за контрола на повеќе дупки на млазницата на плочката на млазницата, соодветно. По обработката од процесорот, серија електрични сигнали се испорачуваат на секој пиезоелектричен кристал преку возачката плоча. Волуменот е деформиран така што мастилото се исфрла од млазницата и паѓа на површината на подвижниот предмет за да формира точка-матрица, со што се формира текст, фигури или графика. Потоа, пиезоелектричниот кристал се враќа во првобитната состојба. Поради површинската напнатост на мастилото, новото мастило влегува во млазницата. Бидејќи густината на точката на мастило по квадратен сантиметар е многу висока, со примена на пиезоелектрична технологија може да се отпечатат високо квалитетен текст, сложено лого и информации за бар-код.

2) Печатач за електромагнетни вентили (печатач со голем карактер): Млазницата е составена од 7 или 16 групи на интелигентни микро-вентили со голема прецизност. При печатење, ликовите или графиките што треба да се отпечатат се обработуваат од матичната плоча на компјутерот, а серија електрични сигнали се испорачуваат до интелигентниот микро-електромагнетниот вентил преку излезната табла. Вентилот се отвора и затвора брзо, а мастилото зависи од внатрешната константа. Точки со притисок се исфрлаат, а точките формираат знаци или графики на подвижната површина на отпечатената материја.

Нови Продукти

Список со поврзани производи