Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Zhang Mr. Zhang
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

GUANGZHOU INCODE MARKING TECHNOLOGY CO., LTD.

Индустриски принтер за печатење со големи карактери ДОД

Индустриски принтер за печатење со големи карактери ДОД

Начин на плаќање: L/C,T/T,Paypal,Western Union
Incoterm: FOB,EXW
Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces
Време на испорака: 3 Денови

Контакт сега Додади во корпа

Основни информации

  Модел бр.: IN-139D

Additional Info

  Пакување: Стандарден картонски пакет за извоз

  Бренд: ИНДОКТ

  Транспорт: Ocean,Air

  Место на потекло: Гуангдонг, Кина (копното)

  Порт: Guangzhou

Опис на производот

IN-139D печатач со големи Inkjet со карактери

Одвојување на течна гас за да се осигури дека воздушната пумпа и воздушното коло не се блокирани со мастило

Дизајн на четири тркала, авион на прскање, лак површина, pipeид на цевки и други неправилни површини

4,5-инчен LCD екран во боја, лесна за работа

Брза замена на касетата со мастило, лесно чистење и одржување

Преглед

Брзи детали

Боја и страница Type Тип на единечна боја Pl Печатач на екран

Напишете Cond Состојба на печатачот Inkjet : Ново

Место на потекло : Гуангдонг , Име на марка на Кина : ИНДОКТ

Автоматско одделение : Автоматска тежина : 3.0 KG

Димензии (L * W * H) 205 * 130 * 110 mm Тип на мастило: Брзо суво мастило

Гаранција: 1 година Име на производ: Рачен инкџет кодер

Растојание за печатење: Најдобар квалитет 8 мм Линии за печатење: Не Граница

Име на производот: Јачина на печатач со големи карактери со моќност: 100 W


Пакување и испорака

Продажба на единици: единечна ставка

Големина на единечен пакет: 610X540X160 см

Единечна бруто тежина: 23,0 кг

Тип на пакување: Пакувања од картонска кутија;

Време на испорака: во рок од 3-7 дена по приемот на плаќањето


Детални слики

Large Character Handheld Inkjet Pirnter


Работна околина и работна состојба

Избегнувајте околина од прашина

Работна влажност: 10% - 70%, не кондензација

Видови на печатење: Кинески / англиски текст, броеви, симболи

Барања на животната средина: работна температура: 5-45

Применливи материјали: картон, дрво, пластика, филм, метал, стакло, итн

Избегнувајте близу до силно електромагнетно мешање, како што е моторот, итн.

Напојување: влез за полнење 100 V-240 Vac, излезен напон од 50 HZ 25,2 V 2 A

Млазница: матрица со 32 точки (максимален карактер 124 мм); Матрица со 16 точки (максимален карактер 60 мм); Матрица со 7 точки (максимален карактер 24 мм) ;

Категории на производи : ДОД печатач

Е-пошта на овој добавувач

Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи