Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Zhang Mr. Zhang
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

GUANGZHOU INCODE MARKING TECHNOLOGY CO., LTD.

ДОМИНО А серија - производител, фабрика, снабдувач од Кина

(Вкупно 24 Производи за ДОМИНО А серија)

 • PCB Assy Ink System Interface

  PCB Assy Ink System Interface

  • Бренд: ИНДОКТ

  • Пакување: Цртан

  • Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

  • Модел бр.: INDD020

  Контролното коло на мастило на џет-печатачот во серија Домино А е важна електрична опрема што го поврзува системот за мастило, а исто така е центар на главната плоча и колото на системот за мастило. Брзи детали Тип на печатење: Употреба на печатачот со инкџет: ЗА ДОМИНО Место на потекло: Гуангдонг, Кина (копното) Број...

  Контакт сега

 • Надворешен интерфејс за PCB Assy

  Надворешен интерфејс за PCB Assy

  • Бренд: ИНДОКТ

  • Пакување: Цртан

  • Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

  • Модел бр.: INDD040

  Надворешно напојување со принтер за печатење во серија Домино, коло за контрола на пренос на сигнал Брзи детали P rinting Тип: Inkjet принтер Употреба: за Домино Место на потекло: Гуангдонг, Кина (копното) Име на марка: ИНДОКЕ Број на модел: INDD040 Применливи индустрии: CIJ Inkjet печатач Име на производот: PCB ASSY...

  Контакт сега

 • единица за снабдување со електрична енергија

  единица за снабдување со електрична енергија

  • Бренд: ИНДОКТ

  • Пакување: Цртан

  • Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

  • Модел бр.: INDD052

  Системот за конвертирање на струјно коло за напојување за џет-печатачот во серија Домино А има излезен напон од 5V, 12V и 24V. Брзи детали Тип на печатење: Употреба на печатачот со инкџет: ЗА ДОМИНО Место на потекло: Гуангдонг, Кина (копното) Име на марка: ИНДОКТ Број на модел: INDD052 Применливи индустрии: CIJ...

  Контакт сега

 • Преден панел PCB Assy A200

  Преден панел PCB Assy A200

  • Бренд: ИНДОКТ

  • Пакување: Цртан

  • Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

  • Модел бр.: INDD062

  Контролна табла за машина за печатење Домино А серија Брзи детали Тип на печатење: Употреба на печатачот со инкџет: ЗА DOMINO A200 Место на потекло: Гуангдонг, Кина (копното) Име на марка: ИНДОКЕ Број на модел: INDD062 Применливи индустрии: CIJ Inkjet печатач Име на производот: FRONT PANEL PCB ASSY A200 Употреба на...

  Контакт сега

 • LCD дисплеј 1/4 VGA За печатач CIJ

  LCD дисплеј 1/4 VGA За печатач CIJ

  • Бренд: ИНДОКТ

  • Пакување: Цртан

  • Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

  • Модел бр.: INDD072

  Домино серија со авион со дисплеј со серија LCD, црно-бел екран на графички екран; Брзи детали Тип на печатење: Употреба на печатачот со инкџет: ЗА ДОМИНО Место на потекло: Гуангдонг, Кина (копното) Име на марка: ИНДОКЕ Број на модел: INDD072 Применливи индустрии: Фабрика за производство, Продавници за поправка на...

  Контакт сега

 • Соленоиден вентил 2way 24V 3,8W

  Соленоиден вентил 2way 24V 3,8W

  • Бренд: ИНДОКТ

  • Пакување: Цртан

  • Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

  • Модел бр.: INDM040

  Заедничкиот електромагнетниот вентил е составен од електромагнетниот вентил INDM041 и електромагнетниот вентил на системот со мастило INDM042 (без калем). Брзи детали Тип на печатење: Употреба на печатачот со инкџет: ЗА ДОМИНО Место на потекло: Гуангдонг, Кина (копното) Име на марка: ИНДОКЕ Број на модел: INDM040...

  Контакт сега

 • Соленоиден вентил 2way 24V 3.8W без калем

  Соленоиден вентил 2way 24V 3.8W без калем

  • Бренд: ИНДОКТ

  • Пакување: Цртан

  • Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

  • Модел бр.: INDM042

  Системот за кола со мастило на печатачот во серија Домино А ги контролира компонентите на електромагнетниот вентил и компонентите на мастилото. Брзи детали Тип на печатење: Употреба на печатачот со инкџет: ЗА ДОМИНО Место на потекло: Гуангдонг, Кина (копното) Име на марка: ИНДОКЕ Број на модел: INDM042 Име на...

  Контакт сега

 • Содржина на трансдуцерот на притисок за спецификација

  Содржина на трансдуцерот на притисок за спецификација

  • Бренд: ИНДОКТ

  • Пакување: Цртан

  • Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

  • Модел бр.: INDM050

  Модул за откривање на притисок во мастило систем на домино А серија принтер Брзи детали Тип на печатење: Употреба на печатачот со инкџет: ЗА ДОМИНО Место на потекло: Гуангдонг, Кина (копното) Име на марка: ИНДОКТ Број на модел: INDM050 Име на производот: ПРИСТАП ПРЕВОЗНИК АСИС ДО СПЕЦ Употреба на печатачот: ДОМИНО А...

  Контакт сега

 • Доставете го приклучокот на сензорот за Temp

  Доставете го приклучокот на сензорот за Temp

  • Бренд: ИНДОКТ

  • Пакување: Цртан

  • Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

  • Модел бр.: INDM060

  Модул за откривање на температурата на мастило во системот за кола на мастило од печатачот во серија Домино А; Брзи детали Тип на печатење: Употреба на печатачот со инкџет: ЗА ДОМИНО Место на потекло: Гуангдонг, Кина (копното) Име на марка: ИНДОКЕ Број на модел: INDM060 Име на производот: TEMP SENSOR PLUG ASSY...

  Контакт сега

 • Viscometer Assy за резервни делови за печатачи CIJ

  Viscometer Assy за резервни делови за печатачи CIJ

  • Бренд: ИНДОКТ

  • Пакување: Цртан

  • Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

  • Модел бр.: INDM070

  Модул за тестирање на вискозност на мастило (BFT) во системот за мастило на печатачот во серија Домино А; Брзи детали Тип на печатење: Употреба на печатачот со инкџет: ЗА ДОМИНО Место на потекло: Гуангдонг, Кина (копното) Име на марка: ИНДОКТ Број на модел: INDM070 Применливи индустрии: Фабрика за производство,...

  Контакт сега

 • Сензор за ниво на мастило за резервни делови за печатачи CIJ

  Сензор за ниво на мастило за резервни делови за печатачи CIJ

  • Бренд: ИНДОКТ

  • Пакување: Цртан

  • Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

  • Модел бр.: INDM093

  Модул за откривање на нивото на резервоарот со мастило со печатар со мастило од серија А серија; Брзи детали Тип на печатење: Употреба на печатачот со инкџет: ЗА ДОМИНО Место на потекло: Гуангдонг, Кина (копното) Име на марка: ИНДОКТ Број на модел: INDM093 Применливи индустрии: Фабрика за производство, Продавници за...

  Контакт сега

 • Серија матна мастило со мастило Доста без сензор

  Серија матна мастило со мастило Доста без сензор

  • Бренд: ИНДОКТ

  • Пакување: Цртан

  • Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

  • Модел бр.: INDM131

  Домино А серија печатач бело мастило главно мастило покритие; два спојка поврзани со 4MM цевка, еден спој со 6MM цевка Брзи детали Тип на печатење: Употреба на печатачот со инкџет: ЗА ДОМИНО Место на потекло: Гуангдонг, Кина (копното) Име на марка: ИНДОКЕ Број на модел: INDM131 Применливи индустрии: Фабрика за...

  Контакт сега

 • Повеќекратна мастило без сензор

  Повеќекратна мастило без сензор

  • Бренд: ИНДОКТ

  • Пакување: Цртан

  • Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

  • Модел бр.: INDM092

  Главно покритие на кутијата со мастило за печатач од серија Домино; Брзи детали Тип на печатење: Употреба на печатачот со инкџет: ЗА ДОМИНО Место на потекло: Гуангдонг, Кина (копното) Име на марка: ИНДОКТ Број на модел: INDM092 Име на производот: ПРИРАЧНИК БЕЗ СЕНЗОР Употреба на печатачот: ДОМИНО А серија за печатач...

  Контакт сега

 • Шаблон за шминка без сензор

  Шаблон за шминка без сензор

  • Бренд: ИНДОКТ

  • Пакување: Цртан

  • Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

  • Модел бр.: INDM102

  Капакот на разредувачката кутија на принтерот со сензори Домино А; Брзи детали Тип на печатење: Употреба на печатачот со инкџет: ЗА ДОМИНО Место на потекло: Гуангдонг, Кина (копното) Име на марка: ИНДОКТ Број на модел: INDM102 Применливи индустрии: Продавници за градежни материјали, Фабрика за производство, Продавници...

  Контакт сега

 • Плетка за завртки SLT ST ST M2X12

  Плетка за завртки SLT ST ST M2X12

  • Бренд: ИНДОКТ

  • Пакување: Цртан

  • Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

  • Модел бр.: INDP311

  Запечатување компонента на фиксна глава за печатење на машина за печатење во серија Домино А Брзи детали Тип на печатење: Употреба на печатачот со инкџет: ЗА ДОМИНО Место на потекло: Гуангдонг, Кина (копното) Име на марка: ИНДОКТ Број на модел: INDP311 Применливи индустрии: Фабрика за производство, Продавници за...

  Контакт сега

 • Плетка за завртки SLT ST ST M2X8

  Плетка за завртки SLT ST ST M2X8

  • Бренд: ИНДОКТ

  • Пакување: Цртан

  • Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

  • Модел бр.: INDP312

  Фиксна наслов за печатење на печатач од серија Домино А Брзи детали Тип на печатење: Употреба на печатачот со инкџет: ЗА ДОМИНО Место на потекло: Гуангдонг, Кина (копното) Име на марка: ИНДОКЕ Број на модел: INDP312 Применливи индустрии: Фабрика за производство, Продавници за поправка на машини, Фабрика за храна и...

  Контакт сега

 • Плетка за завртки SLT ST ST M2X5

  Плетка за завртки SLT ST ST M2X5

  • Бренд: ИНДОКТ

  • Пакување: Цртан

  • Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

  • Модел бр.: INDP313

  Домино А серија за печатење за инсталирање на фиксни завртки за печатење на компонентите на главата Брзи детали Тип на печатење: Употреба на печатачот со инкџет: ЗА ДОМИНО Место на потекло: Гуангдонг, Кина (копното) Име на марка: ИНДОКЕ Број на модел: INDP313 Применливи индустрии: Фабрика за производство, Продавници...

  Контакт сега

 • Завртки SKT капа СТ СТ М2 * 5

  Завртки SKT капа СТ СТ М2 * 5

  • Бренд: ИНДОКТ

  • Пакување: Цртан

  • Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

  • Модел бр.: INDP313

  Домино А серија за печатење за инсталирање на фиксни завртки за печатење на компонентите на главата Брзи детали Тип на печатење: Употреба на печатачот со инкџет: ЗА ДОМИНО Место на потекло: Гуангдонг, Кина (копното) Име на марка: ИНДОКЕ Број на модел: INDP313 Применливи индустрии: Фабрика за производство, Продавници...

  Контакт сега

 • Knob Knurled M5 најлон

  Knob Knurled M5 најлон

  • Бренд: ИНДОКТ

  • Пакување: Цртан

  • Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

  • Модел бр.: INDP319

  Фиксирана завртка (5MM) за капакот на млазницата на принтерскиот принтер со серија Домино А Брзи детали Тип на печатење: Употреба на печатачот со инкџет: ЗА ДОМИНО Место на потекло: Гуангдонг, Кина (копното) Име на марка: ИНДОКТ Број на модел: INDP319 Име на производот: KNOB KNURLED M5 NYLON Употреба на печатачот:...

  Контакт сега

 • Палецот на палецот Машки M5 X 10 ST ST

  Палецот на палецот Машки M5 X 10 ST ST

  • Бренд: ИНДОКТ

  • Пакување: Цртан

  • Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

  • Модел бр.: INDP319

  Фиксирана завртка (5MM) за капакот на млазницата на принтерскиот принтер со серија Домино А Брзи детали Тип на печатење: Употреба на печатачот со инкџет: ЗА ДОМИНО Место на потекло: Гуангдонг, Кина (копното) Име на марка: ИНДОКЕ Број на модел: INDP319 Име на производот: THUMB KNOB MALE M5 X 10 ST ST Употреба на...

  Контакт сега

 • Завртка CSK POZ ST.ST.M3 * 6

  Завртка CSK POZ ST.ST.M3 * 6

  • Бренд: ИНДОКТ

  • Пакување: Цртан

  • Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

  • Модел бр.: INDP316

  Шестоаголна завртка во M3 * 6 од џет-печатачот во серија Домино A и завртка во склопот на цевката за обновување (положба за инсталација: дното на основата на главата за печатење) Брзи детали Тип на печатење: Употреба на печатачот со инкџет: ЗА ДОМИНО Место на потекло: Гуангдонг, Кина (копното) Име на марка: ИНДОКЕ...

  Контакт сега

 • Завртка SKT капа СТ.Ст.М3 * 5

  Завртка SKT капа СТ.Ст.М3 * 5

  • Бренд: ИНДОКТ

  • Пакување: Цртан

  • Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

  • Модел бр.: INDP318

  Фиксиран држач за жлеб за полнење за принтер-печатач во серија Домино А Брзи детали Тип на печатење: Употреба на печатачот со Inkjet: ЗА ДОМИНО Место на потекло: Гуангдонг, Кина (копното) Име на марка: ИНДОКЕ Број на модел: INDP318 Применливи индустрии: Фабрика за производство, Продавници за поправка на машини,...

  Контакт сега

 • Завртка CSK POZ BLK NI M2.5X6

  Завртка CSK POZ BLK NI M2.5X6

  • Бренд: ИНДОКТ

  • Пакување: Цртан

  • Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

  • Модел бр.: INDP315

  Домино А серија за печатач 2.5 * 6 навртувач на главата со завртки А завртка за горниот капак на млазницата од серијата Брзи детали Тип на печатење: Употреба на печатачот со инкџет: ЗА ДОМИНО Место на потекло: Гуангдонг, Кина (копното) Име на марка: ИНДОКТ Број на модел: INDP315 Применливи индустрии: Фабрика за...

  Контакт сега

 • Вентил соленоид 13MM Dia да Spec

  Вентил соленоид 13MM Dia да Spec

  • Бренд: ИНДОКТ

  • Пакување: Цртан

  • Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

  • Модел бр.: INDP170

  Електричен вентил за глава за универзално печатење на печатач во серија Домино А (два приклучни линии се сиви) Брзи детали Тип на печатење: Употреба на печатачот со инкџет: ЗА ДОМИНО Место на потекло: Гуангдонг, Кина (копното) Име на марка: ИНДОКЕ Број на модел: INDP170 Применливи индустрии: Фабрика за производство,...

  Контакт сега

Избрана производи

Испрати порака

We didn't put all products on website. If you can't find the product you're looking for, please contact us for more information.

Список со поврзани производи