Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Zhang Mr. Zhang
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

GUANGZHOU INCODE MARKING TECHNOLOGY CO., LTD.

Home > Производи > Машина за означување на ласер > Машина за маркирање на влакна со влакна

Машина за маркирање на влакна со влакна

Категории на производи од Машина за маркирање на влакна со влакна , ние сме специјализирани производители од Кина, Машина за маркирање на влакна со влакна , Преносна машина за означување на ласерските влакна добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Машина за обележување на ласерско влакно 20W R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!

Сите производи

 • 30W печатач за ласерски влакна за гравирање за метал

  30W печатач за ласерски влакна за гравирање за метал

  • Бренд: ИНДОКТ

  • Пакување: Стандарден картонски пакет извозник за ласерска машина

  30w печатач за ласерски влакна за гравирање за метално или неметално обележување Над v iew Брзи детали Обезбедена услуга за пост-продажба : Не Надворешни услуги Ласерски тип : влакна Точност на работа : 0,01 мм Поддржано графички формат : BMP / DXF / HPGL / JPEG / PLT Применливи индустрии : Фабрика за производство,...

 • Машина за обележување на ласерски влакна Печатач за метал-ласерски гравура

  Машина за обележување на ласерски влакна Печатач за метал-ласерски гравура

  • Бренд: ИНДОКТ

  • Пакување: Стандарден картонски пакет извозник за ласерска машина

  Машина за маркирање на влакна со влакна Над v iew Брзи детали Обезбедена услуга за пост-продажба : Не Надворешни услуги Ласерски тип : влакна Точност на работа : 0,01 мм Поддржано графички формат : BMP / DXF / HPGL / JPEG / PLT Применливи индустрии : Фабрика за производство, фабрика за храна и пијалоци, ресторан,...

 • 30W ласерски печатач за летање на влакна

  30W ласерски печатач за летање на влакна

  • Бренд: ИНДОКТ

  • Пакување: Стандарден картонски пакет извозник за ласерска машина

  30W ласерски печатач за летање на влакна Над v iew Брзи детали Обезбедена услуга за пост-продажба : Не Надворешни услуги Ласерски тип : влакна Точност на работа : 0,01 мм Поддржано графички формат : BMP / DXF / HPGL / JPEG / PLT Применливи индустрии : Фабрика за производство, фабрика за храна и пијалоци, ресторан,...

 • Печатач со статички влакна

  Печатач со статички влакна

  • Бренд: ИНДОКТ

  • Пакување: Стандарден картонски пакет извозник за ласерска машина

  30W ласерски печатач со статички влакна Над v iew Брзи детали Обезбедена услуга за пост-продажба : Не Надворешни услуги Ласерски тип : влакна Точност на работа : 0,01 мм Поддржано графички формат : BMP / DXF / HPGL / JPEG / PLT Применливи индустрии : Фабрика за производство, фабрика за храна и пијалаци, ресторан,...

 • Печатач за обележување на оптички влакна

  Печатач за обележување на оптички влакна

  • Бренд: ИНДОКТ

  • Пакување: Стандарден картонски пакет извозник за ласерска машина

  Машина за означување на ласер за влакна Над v iew Брзи детали Обезбедена услуга за пост-продажба : Не Надворешни услуги Ласерски тип : влакна Точност на работа : 0,01 мм Поддржано графички формат : BMP / DXF / HPGL / JPEG / PLT Применливи индустрии : Фабрика за производство, фабрика за храна и пијалаци, ресторан,...

 • Машина за обележување на ласерски метални влакна

  Машина за обележување на ласерски метални влакна

  • Бренд: ИНДОКТ

  • Пакување: Стандарден картонски пакет извозник за ласерска машина

  Машина за обележување на ласерски метални влакна Над v iew Брзи детали Обезбедена услуга за пост-продажба : Не Надворешни услуги Ласерски тип : влакна Точност на работа : 0,01 мм Поддржано графички формат : BMP / DXF / HPGL / JPEG / PLT Применливи индустрии : Фабрика за производство, фабрика за храна и пијалоци,...

 • Извор на машина за обележување на ласерско влакно 50W

  Извор на машина за обележување на ласерско влакно 50W

  • Бренд: ИНДОКТ

  • Пакување: Стандарден картонски пакет извозник за ласерска машина

  50W ласерски печатач со статички влакна Над v iew Брзи детали Обезбедена услуга за пост-продажба : Не Надворешни услуги Ласерски тип : влакна Точност на работа : 0,01 мм Поддржано графички формат : BMP / DXF / HPGL / JPEG / PLT Применливи индустрии : Фабрика за производство, фабрика за храна и пијалаци, ресторан,...

 • Индустриски ласерски печатач со влакна

  Индустриски ласерски печатач со влакна

  • Бренд: ИНДОКТ

  • Пакување: Стандарден картонски пакет извозник за ласерска машина

  Индустриска машина за обележување ласерски влакна Над v iew Брзи детали Обезбедена услуга за пост-продажба : Не Надворешни услуги Ласерски тип : влакна Точност на работа : 0,01 мм Поддржано графички формат : BMP / DXF / HPGL / JPEG / PLT Применливи индустрии : Фабрика за производство, фабрика за храна и пијалоци,...

 • Летечки ласерски печатач

  Летечки ласерски печатач

  • Бренд: ИНДОКТ

  • Пакување: Стандарден картонски пакет извозник за ласерска машина

  Машина за обележување ласерски влакна Над v iew Брзи детали Обезбедена услуга за пост-продажба : Не Надворешни услуги Ласерски тип : влакна Точност на работа : 0,01 мм Поддржано графички формат : BMP / DXF / HPGL / JPEG / PLT Применливи индустрии : Фабрика за производство, фабрика за храна и пијалаци, ресторан,...

 • Машина за обележување ласерски влакна

  Машина за обележување ласерски влакна

  • Бренд: ИНДОКТ

  • Пакување: Стандарден картонски пакет извозник за ласерска машина

  50W ласерски печатач за летачки влакна Над v iew Брзи детали Обезбедена услуга за пост-продажба : Не Надворешни услуги Ласерски тип : влакна Точност на работа : 0,01 мм Поддржано графички формат : BMP / DXF / HPGL / JPEG / PLT Применливи индустрии : Фабрика за производство, фабрика за храна и пијалоци, ресторан,...

 • Машина за означување на статички влакна

  Машина за означување на статички влакна

  • Бренд: ИНДОКТ

  • Пакување: Стандарден картонски пакет извозник за ласерска машина

  20W ласерски печатач со статички влакна Над v iew Брзи детали Обезбедена услуга за пост-продажба : Не Надворешни услуги Ласерски тип : влакна Точност на работа : 0,01 мм Поддржано графички формат : BMP / DXF / HPGL / JPEG / PLT Применливи индустрии : Фабрика за производство, фабрика за храна и пијалаци, ресторан,...

 • Влакна ласерски печатач за машина за обележување на не'рѓосувачки челик

  Влакна ласерски печатач за машина за обележување на не'рѓосувачки челик

  • Бренд: ИНДОКТ

  • Пакување: Стандарден картонски пакет извозник за ласерска машина

  Машина за обележување на не'рѓосувачки челик Над v iew Брзи детали Обезбедена услуга за пост-продажба : Не Надворешни услуги Ласерски тип : влакна Точност на работа : 0,01 мм Поддржано графички формат : BMP / DXF / HPGL / JPEG / PLT Применливи индустрии : Фабрика за производство, фабрика за храна и пијалаци,...

Кина Машина за маркирање на влакна со влакна Добавувачи

Ласерски млаз принтер

Ласерски авионски печатач користи софтвер за да го отклони ласерскиот зрак и директно гори површината на производот за да биде обележана со ласер на висока температура за да формира фонтови или обрасци.

Предностите на ласерскиот млазен принтер се следниве:

1. Намалување на трошоците за производство, намалување на потрошниот материјал и подобрување на ефикасноста на производството.

2. Анти-фалсификување ефект е очигледен. Технологијата на ласерски код може ефикасно да го спречи фалсификувањето на идентификацијата на производот.

3. Корисно е за евиденција за следење на производите. Ласерски авион печатач може да ги отпечати датумот на серија и смената на производот. Може да направи секој производ да добие добри перформанси за следење.

4. Зголемувањето на додадената вредност може да го направи производот да изгледа подобар. Промовирање на свеста за производите за брендот.

5. Опремата е сигурна, машината за означување со ласер има зрел индустриски дизајн, стабилни и сигурни перформанси, може да работи 24 часа континуирано, а времето за одржување без ласер е повеќе од 20,000 часа. Опсегот на прилагодување на температурата е широк (5 - 45 Ц), кој е широко користен во различни индустрии во областа на производството и пакувањето.

6. Заштита на животната средина и безбедност. Ласерските машини за пишување не произведуваат никакви хемикалии штетни за човечкото тело и околината. Ги исполнува стандардите GB7247-87 и GB10320-88. Тоа е високо-технолошки производ-пријателски за животната средина.

7. Ласерски авионски печатач може да печати голема количина на податоци во многу мал опсег. Ласерот може да го обележи материјалот на производот со многу фино зрак. Точноста на печатење е многу висока, контролата е точна, содржината на млазното печатење е јасно и совршено интерпретирано. Има силна пазарна конкурентност, заштита на животната средина и безбедност, без корозивност и целосно ја изолира хемијата. Загадувањето е исто така еден вид интимна заштита за операторите, со што се обезбедува чистота и уредност на производството, ги намалува инвестициите во подоцнежниот период и го намалува загадувањето на бучавата.

Човечките суштества достигнаа невидена височина во разбирањето на заштитата на животната средина и ефикасното искористување на ресурсите. Таа стана консензус на развиените земји и повеќето земји во развој, вклучително и Кина, за да се елиминира заостаната опрема и процесите на производство што предизвикуваат загадување на животната средина и трошење ресурси во најголема мерка. Бидејќи машината за пишување со мастило со точки има четири тешки проблеми: големо загадување, високи потрошни материјали, голема дефект и големо одржување, што не може да се надмине. Особено хемиското загадување предизвикано од машината за пишување мастило со матрикс, што се користи може да предизвика штета на животната средина и на операторите.

Нови Продукти

Список со поврзани производи