Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Zhang Mr. Zhang
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

GUANGZHOU INCODE MARKING TECHNOLOGY CO., LTD.

Машина за обележување ласерски влакна

Машина за обележување ласерски влакна

Начин на плаќање: L/C,T/T,Paypal,Western Union
Incoterm: FOB,EXW
Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces
Време на испорака: 3 Денови

Контакт сега Додади во корпа

Основни информации

  Модел бр.: IN-F143S

  Laser Marking Machine: Fiber

Additional Info

  Пакување: Стандарден картонски пакет извозник за ласерска машина

  Бренд: ИНДОКТ

  Транспорт: Ocean,Air

  Место на потекло: Гуангдонг, Кина (копното)

  Порт: Guangzhou

Опис на производот

50W ласерски печатач за летачки влакна

Над v iew

Брзи детали

Обезбедена услуга за пост-продажба : Не Надворешни услуги Ласерски тип : влакна

Точност на работа : 0,01 мм Поддржано графички формат : BMP / DXF / HPGL / JPEG / PLT

Применливи индустрии : Фабрика за производство, фабрика за храна и пијалоци, ресторан, малопродажба, енергија и рударство, рекламна компанија

Состојба : Нова, нова машина за означување на ласерските влакна ЦПУ или не : Да

Начин на ладење: Гаранција за ладење на воздухот : 1 година , 12 месеци

Место на потекло: Гуангдонг Кина (копното) Име на марка: ИНДОКЕ

Бренд со извор на ласер : Бренд на систем за контрола на DAVI : CLEFINE

Тип : Ласерски печатач Име на производот : INCODE Co2 Ласерска марка машина

Тип на плоча : Употреба на печатачот на екран : Бил печатач, печатач за картички, печатач со етикети, печатач за хартија, печатач на цевки

Апликација : Означување на ласер


Пакување и испорака

Продажба на единици : единечна ставка

Детали за пакување: Стандарден картонски пакет извозник за ласерска машина

NW / GW : 23 кг / 70 кг

Единечен пакет Големина : 900x600x1300 mm

Време на испорака : во рок од 3-7 дена по приемот на плаќањето

Детални слики

Fiber Laser Marking Machine

Карактеристики на производот

Материјал за кабинет : Алуминиумски ласер Тип : Запечатен рачен ласер со растителни влакна

Континуирана излезна моќност : 30 W Централна бранова должина : 10,6 мм

Оперативен систем : WIN CE Режим за ладење : Ладење на воздухот

Брзина на обележување : 7000 mm / s Главен контролен систем : Силно интегрирана матична плоча, 10,4 инчен екран

Параметри на ласерско кодирање

Фокусирање на леќи : 150 мм Тип на означување : решетка , вектор

Минимална ширина на линијата : 0,03 мм Точност на репозиционирање : 0,01 мм

Волумен на скенирање : 110 mm × 110 mm (изборно) Метод за позиционирање : Позиционирање на црвено светло, фокусирање на црвено светло

Линии за обележување : Арбитрарен ред во рамките на опсегот на маркирање Брзина на линијата на склопување : 0 ~ 100 милиони / мин (во зависност од материјалот)

Напојување : 220 V Потрошувачка на енергија : 800 W

Вид на поддршка и барање на животна средина

Фонт : кинески-англиски, броеви, итн. Стандардна библиотека со зборови

Формат на датотека : BMP / DXF / HPGL / JPEG / PLT

Баркод : КОДЕ39 . КОДЕЈ128 . КОДЕ126 . QR. З-код

Барања за животна средина : Работна температура 0 ℃ -45 ℃, влажност на работењето ≤95%, Не кондензација, без вибрации


Категории на производи : Машина за означување на ласер > Машина за маркирање на влакна со влакна

Е-пошта на овој добавувач

Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи