Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Zhang Mr. Zhang
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

GUANGZHOU INCODE MARKING TECHNOLOGY CO., LTD.

ИНДОКЕ Термички прирачник за печатење со топла Inkjet TIJ
ИНДОКЕ Термички прирачник за печатење со топла Inkjet TIJ
ИНДОКЕ Термички прирачник за печатење со топла Inkjet TIJ
ИНДОКЕ Термички прирачник за печатење со топла Inkjet TIJ

ИНДОКЕ Термички прирачник за печатење со топла Inkjet TIJ

Начин на плаќање: L/C,T/T,Paypal,Western Union
Incoterm: FOB,EXW
Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces
Време на испорака: 3 Денови

Контакт сега Додади во корпа

Основни информации

  Модел бр.: INTP200

Additional Info

  Пакување: Стандарден картонски пакет за извоз

  Бренд: ИНДОКТ

  Транспорт: Ocean,Air

  Место на потекло: Гуангдонг, Кина (копното)

  Порт: Guangzhou

Опис на производот

ИНДОКЕ Термички прирачник за печатење со топла Inkjet TIJ

Г. поглед

Брзи детали

Млазница: TIJ2.5 Оперативен систем на млазници за термичко пенење : Linux

Интерфејс за комуникација: Број на модел на USB : INTP200

Точност на печатење на прскање: Вид и капацитет на мастило до 300 dpi : Вода / 42мл, растворувач / 42мл

Големина на машината: 242 * 120 * 125 мм (H * W * D) Машински материјал: Пескарење од не'рѓосувачки челик

Тежина на машината: 1.12KG (вклучувајќи батерии)

Параметри на батеријата: 4 * 2600 mAh литиумски батерии (16.8V)

Параметри на адаптерот: 100-240V AC влез, 16,8V / 2A DC излез

Боја на мастило: црна, бела, црвена, жолта, сина, зелена, невидлива, УВ

Јазик: Си ги помножи кинескиот и традиционалниот кинески

Процесор: Quad-core процесор со главна фреквенција од 1,4 GHz

Растојание за печатење на прскање: 2-5мм за да се обезбеди најдоброто растојание за печатење со спреј

Работна околина: температура 0-45 ℃ (20-30 ℃ е најдобра), влажност 40-60% Rh

Содржина за печатење со спреј: кинески, англиски, броеви, симболи, дводимензионални шифри, шифри за шипки, слики, датуми, бројачи

Висина на печатење на прскање: минимум 1 mm за единечно печатење со прскање и максимална 12,7 mm за печатење со спреј

Материјал за печатење со прскање: Плоча, картон, камен, цевки, кабел, метал, пластика, електронски уреди, автомобилски делови, итн.


Пакување и испорака

Продажба на единици : единечна ставка

Детали за пакување : Стандарден пакет со картонски извозник

Единечен пакет Големина : 300 * 250 * 200 мм

Време на испорака : во рок од 3-7 дена по приемот на плаќањето


Детални слики

Thermal Inkjet Handheld TIJ PrinterThermal Inkjet Handheld TIJ PrinterThermal Inkjet Handheld TIJ PrinterКатегории на производи : Термички печатач со инкџет > Прирачник TIJ печатач

Е-пошта на овој добавувач

Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи