Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Zhang Mr. Zhang
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

GUANGZHOU INCODE MARKING TECHNOLOGY CO., LTD.

ИНДОКЕ Прирачник за печатење термички инк-џет, рачен тежок светлина, преку Интернет
ИНДОКЕ Прирачник за печатење термички инк-џет, рачен тежок светлина, преку Интернет
ИНДОКЕ Прирачник за печатење термички инк-џет, рачен тежок светлина, преку Интернет
ИНДОКЕ Прирачник за печатење термички инк-џет, рачен тежок светлина, преку Интернет

ИНДОКЕ Прирачник за печатење термички инк-џет, рачен тежок светлина, преку Интернет

Начин на плаќање: L/C,T/T,Paypal,Western Union
Incoterm: FOB,EXW
Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces
Време на испорака: 3 Денови

Контакт сега Додади во корпа

Основни информации

  Модел бр.: INTP220

Additional Info

  Пакување: Стандарден картонски пакет за извоз

  Бренд: ИНДОКТ

  Транспорт: Ocean,Air

  Место на потекло: Гуангдонг, Кина (копното)

  Порт: Guangzhou

Опис на производот

Лесна тежина преку Интернет Термички печатач со инкџет

Г. поглед

Брзи детали

Тежина на машината: 450g

Напојување: DC9V-2A

Број на модел: INTP220

Капацитет на кертриџот: 42мл

Континуирано печатење:> 10 ч

Капацитет на батеријата: 2600mAh

Влажност на околината: 10% -80%

Температура на околината: 0-40

Големина на машината: 138 * 54 * 217мм

Упатство за печатење: печатење 360˚

Резолуција на печатење: 300dpi \ 600dpi

Редови за печатење: 1 ~ 5 реда прилагодливи

Брзина на печатење: 60m / min (максимална брзина)

Висина на фонтот: 2,5мм-12,7мм прилагодливи

Потрошувања на системот: просечно <5W

Фонтови за печатење: фонт на вектор, фонт на матрикс

Работен интерфејс: лесен за користење UI, лесен за ракување

Капацитет на складирање: 50MB (може да сочува 30000 информации за печатење)

Екран за приказ: LCD панел на допир со висока резолуција во боја од 4,3 инчи

Надворешен интерфејс: USB, фотоелектричен интерфејс, Интерфејс за напојување

Растојание за печатење помеѓу: 2-5 mm (Растојание помеѓу главата и печатачот)

Статус на приказ: LED зелено светло значи моќност; сино средство за печатење; црвено значи недостаток на моќност


Пакување и испорака

Продажба на единици : единечна ставка

Детали за пакување : Стандарден пакет со картонски извозник

Единечен пакет Големина : 300x250x200 mm

Време на испорака : во рок од 3-7 дена по приемот на плаќањето


Детални слики

Handheld Thermal Inkjet PrinterLight Weight Online Thermal Inkjet PrinterHandheld Thermal Inkjet PrinterHandheld Thermal Inkjet Printer


Пример слики

јазици: кинески, англиски, јапонски, корејски, германски, шпански, руски и арапски, италијански, француски, португалски.

Материјал за печатење: Дрво, картон, камен, плочи МДФ, цевки, метали, пластика, алуминиумска фолија, кабли, итн.

Содржина на печатење: карактери, броеви, симболи, QR кодови, баркодови, слики, време, датуми, бројачи, итн.

Light Weight Handheld TIJ PrinterINCODE Light Weight Handheld Online Thermal Inkjet Printer

Категории на производи : Термички печатач со инкџет > Прирачник TIJ печатач

Е-пошта на овој добавувач

Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи