Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Zhang Mr. Zhang
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

GUANGZHOU INCODE MARKING TECHNOLOGY CO., LTD.

Термички печатач за печатење со инкџет и Интернет TIJ печатач

Термички печатач за печатење со инкџет и Интернет TIJ печатач

Начин на плаќање: L/C,T/T,Paypal,Western Union
Incoterm: FOB,EXW
Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces
Време на испорака: 3 Денови

Контакт сега Додади во корпа

Основни информации

  Модел бр.: INTP678

Additional Info

  Пакување: Стандарден картонски пакет за извоз

  Бренд: ИНДОКТ

  Транспорт: Ocean,Air

  Место на потекло: Гуангдонг, Кина (копното)

  Порт: Guangzhou

Опис на производот

ИНДЕКЕ Термички печатач за печатење со инкџет и рачен и TIJ печатач

Г. поглед

Брзи детали

Млазница: TIJ2.5 Оперативен систем на млазници за термичко пенење : Linux

Интерфејс за комуникација: Број на модел на USB : INTP678

Точност на печатење на прскање: Вид и капацитет на мастило до 300 dpi : Вода / 42мл, растворувач / 42мл

Големина на машината: 242 * 120 * 125 мм (H * W * D) Машински материјал: Пескарење од не'рѓосувачки челик

Тежина на машината: 1.12KG (вклучувајќи батерии)

Параметри на батеријата: 4 * 2600 mAh литиумски батерии (16.8V)

Параметри на адаптерот: 100-240V AC влез, 16,8V / 2A DC излез

Боја на мастило: црна, бела, црвена, жолта, сина, зелена, невидлива, УВ

Јазик: Си ги помножи кинескиот и традиционалниот кинески

Процесор: Quad-core процесор со главна фреквенција од 1,4 GHz

Растојание за печатење на прскање: 2-5мм за да се обезбеди најдоброто растојание за печатење со спреј

Работна околина: температура 0-45 ℃ (20-30 ℃ е најдобра), влажност 40-60% Rh

Содржина за печатење со спреј: кинески, англиски, броеви, симболи, дводимензионални шифри, шифри за шипки, слики, датуми, бројачи

Висина на печатење на прскање: минимум 1 mm за единечно печатење со прскање и максимална 12,7 mm за печатење со спреј

Материјал за печатење со спреј: Плоча, картон, камен, цевки, кабел, метал, пластика, електронски уреди, автомобилски делови, итн.


Пакување и испорака

Продажба на единици : единечна ставка

Детали за пакување : Стандарден пакет со картонски извозник

Единечен пакет Големина : 300 * 250 * 200 мм

Време на испорака : во рок од 3-7 дена по приемот на плаќањето


Детални слики

Thermal Inkjet Printer Handheld And Online TIJ PrinterКатегории на производи : Термички печатач со инкџет > Прирачник TIJ печатач

Е-пошта на овој добавувач

Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи