Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Zhang Mr. Zhang
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

GUANGZHOU INCODE MARKING TECHNOLOGY CO., LTD.

2 инчи TIJ машина за печатење со рачно Inkjet

2 инчи TIJ машина за печатење со рачно Inkjet

Начин на плаќање: L/C,T/T,Paypal,Western Union
Incoterm: FOB,EXW
Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces
Време на испорака: 3 Денови

Контакт сега Додади во корпа

Основни информации

  Модел бр.: INT27

Additional Info

  Пакување: Стандарден картонски пакет за извоз

  Бренд: ИНДОКТ

  Транспорт: Ocean,Air

  Место на потекло: Гуангдонг, Кина (копното)

  Порт: Guangzhou

Опис на производот

Машина за печатење со рачен инкџет ИНДЕКТ 2 инчи TIJ

Г. поглед

Брзи детали

Млазница: TIJ2.5 Оперативен систем на млазници за термичко пенење : Linux

Интерфејс за комуникација: Број на модел на USB : INT27

Точност на печатење на прскање: 300 единечно вбризгување, 600-двоен инекција

Тип на мастило и капацитет: Вода / 42мл, растворувач / 42мл

Големина на машината: 235 * 140 * 120 mm (H * W * D) Машински материјал: Пескарење од не'рѓосувачки челик

Тежина на машината: 1.12KG (вклучувајќи батерии)

Параметри на батеријата: 4 * 2600 mAh литиумски батерии (16.8V)

Параметри на адаптерот: 100-240V AC влез, 16,8V / 2A DC излез

Боја на мастило: црна, бела, црвена, жолта, сина, зелена, невидлива, УВ

Јазик: Кинески и Англиски се по избор

Процесор: Quad-core процесор со главна фреквенција од 1,4 GHz

Растојание за печатење на прскање: 2-5мм за да се обезбеди најдоброто растојание за печатење со спреј

Работна околина: температура 0-45 ℃ (20-30 ℃ е најдобра), влажност 40-60% Rh

Содржина за печатење со спреј: кинески, англиски, броеви, симболи, дводимензионални шифри, шифри за шипки, слики, датуми, бројачи

Висина на печатење на прскање: минимум 1 mm за единечно печатење со прскање и максимална 12,7 mm за печатење со спреј

Материјал за печатење со прскање: Плоча, картон, камен, цевки, кабел, метал, пластика, електронски уреди, автомобилски делови, итн.


Пакување и испорака

Продажба на единици : единечна ставка

Детали за пакување : Стандарден пакет со картонски извозник

Единечен пакет Големина : 300 * 250 * 200 мм

Време на испорака : во рок од 3-7 дена по приемот на плаќањето


Детални слики

2 Inch Handheld Inkjet Printing Machine

Касета користете внимание

1.Снабдувањето со електрична енергија на машината мора да биде исклучено пред да влечете кертриџ
2.Ако не ја користите машината повеќе од 20 минути, мора да го извадите кертриџот од машината. И прицврстете го со клип. [Бидете сигурни дека добро го чувате клипот]
3. Касетата најдобро се користи во рок од три месеци откако ќе се отвори и напојува.
4. Бидејќи кертриџот брзо се суши, нормално е дека во процесот на употреба се случи малку цртеж на жицата и исчезнатите линии.
5.Ако се појави феноменот на цртање жица и исчезнат линија.
Метод 1: Распрскувачот може да се избрише во една насока со мека хартиена крпа.
Метод 2: Откако во напредното мени ќе се промени вертикалната резолуција, се користи друг прскалка (лево или десно) за да се пренесат информациите за печатење.
6.Ако е брзо сушено бело мастило, протресете го 5-10 минути пред употреба, во спротивно бојата ќе биде полесна. [Бидете внимателни да не се тресете премногу тешко]

Категории на производи : Термички печатач со инкџет > Прирачник TIJ печатач

Е-пошта на овој добавувач

Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи