Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Zhang Mr. Zhang
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

GUANGZHOU INCODE MARKING TECHNOLOGY CO., LTD.

Home > Производи > Машина за означување на ласер > Опрема за пренос на топлина

Испрати Испраќам барање

Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Опрема за пренос на топлина

Категории на производи од Опрема за пренос на топлина , ние сме специјализирани производители од Кина, Опрема за пренос на топлина , ЛЕР-печатач во боја добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Ласерски печатач во боја R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!

Сите производи

Кина Опрема за пренос на топлина Добавувачи

Принципот на работа на печатење на топлинска трансфер: секоја глава за печатење има низа елементи за греење; овие елементи користат глазура (тенок слој на стакло) како заштитен слој и се управува и загрева во соодветно време; топлината генерирана од овие елементи го топи мастилото на лентата и го пренесува мастилото во подлогата поради притисокот на притисокот на воздухот. Само зборовите на машината за пренесување топлина не се пишуваат самостојно и можат да се отпечатат во редот. Најбрзата машина за пишување во светот може да биде 600 ММ во секунда.

Нови Продукти

Список со поврзани производи