Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Zhang Mr. Zhang
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

GUANGZHOU INCODE MARKING TECHNOLOGY CO., LTD.

Home > Производи > Резервни делови за инкџет > Резервни делови IMAJE

Испрати Испраќам барање

Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Резервни делови IMAJE

Категории на производи од Резервни делови IMAJE , ние сме специјализирани производители од Кина, Делови за печатач со Inkjet , Резервни делови за слики добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Делови за резервни делови за печатач на слика R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!

Сите производи

 • IMAJE COUPLER FEMALE COMPLETE M5 * 2.7

  IMAJE COUPLER FEMALE COMPLETE M5 * 2.7

  • Бренд: ИНДОКТ

  • Пакување: Цртан

  КОМПЛЕТ ЗА СВЕТСКО ПОВЕЕ M5 * 2.7 Брзи детали Тип на печатење: Употреба на печатачот со Inkjet: ЗА IMAJE Место на потекло: Гуангдонг, Кина (копното) Име на марка: ИНДОКЕ Број на модел: INY1100 Применливи индустрии: Фабрика за производство, Продавници за поправка на машини, малопродажба Име на производот: IMAJE COUPLER...

 • G Тип Главен филтер за внатрешни работи за IMAJE

  G Тип Главен филтер за внатрешни работи за IMAJE

  • Бренд: ИНДОКТ

  • Пакување: Цртан

  G Тип Главен филтер за внатрешно Брзи детали Тип на печатење: Употреба на печатачот со Inkjet: ЗА IMAJE Место на потекло: Гуангдонг, Кина (копното) Име на марка: ИНДОКЕ Број на модел: INY101162 Применливи индустрии: Фабрика за производство, Продавници за поправка на машини, малопродажба Име на производот: G Тип Главен...

 • ИМАЈ КАРТИР - ВИТЕ ФИЛТЕР ИНКЕ - СО ПРАШАА

  ИМАЈ КАРТИР - ВИТЕ ФИЛТЕР ИНКЕ - СО ПРАШАА

  • Бренд: ИНДОКТ

  • Пакување: Цртан

  КАРТИРАЕ - Додека ФИЛТЕР ЗА ВНАТРЕШНА РЕВИЗИЈА - СО ПРАШАА Брзи детали Тип на печатење: Употреба на печатачот со Inkjet: ЗА IMAJE Место на потекло: Гуангдонг, Кина (копното) Име на марка: ИНДОКЕ Број на модел: INY101562 Применливи индустрии: Фабрика за производство, Продавници за поправка на машини, малопродажба Име...

 • HEXAGON орев за IMAJE PUMP

  HEXAGON орев за IMAJE PUMP

  • Бренд: ИНДОКТ

  • Пакување: Цртан

  Резервоар за растворувач, конектор за резервоар за мастило. Брзи детали Тип на печатење: Употреба на печатачот со Inkjet: ЗА IMAJE Место на потекло: Гуангдонг, Кина (копното) Име на марка: ИНДОКЕ Број на модел: INY108062 Применливи индустрии: Фабрика за производство, Продавници за поправка на машини, малопродажба Име...

 • С8 ФИЛТЕРСКА СЦЕНА ЗА ИМАЈЕ

  С8 ФИЛТЕРСКА СЦЕНА ЗА ИМАЈЕ

  • Бренд: ИНДОКТ

  • Пакување: Цртан

  Додадете О-прстен на IMAJE S8 Брзи детали Тип на печатење: Употреба на печатачот со Inkjet: ЗА IMAJE Место на потекло: Гуангдонг, Кина (копното) Име на марка: ИНДОКЕ Број на модел: INY101462 Применливи индустрии: Фабрика за производство, Продавници за поправка на машини, малопродажба Име на производот: S8 ФИЛТЕРСКА...

 • СИМА ЗА ФИЛТЕРА НА IMAJE S8

  СИМА ЗА ФИЛТЕРА НА IMAJE S8

  • Бренд: ИНДОКТ

  • Пакување: Цртан

  Додадете О-прстен во IMAJE S8, кој е инсталиран во филтерот. Брзи детали Тип на печатење: Употреба на печатачот со Inkjet: ЗА IMAJE Место на потекло: Гуангдонг, Кина (копното) Име на марка: ИНДОКЕ Број на модел: INY101062 Применливи индустрии: Фабрика за производство, Продавници за поправка на машини, малопродажба Име...

 • IMAJE HEXAGON SCREW ЗА IMAJE PUMPHEAD

  IMAJE HEXAGON SCREW ЗА IMAJE PUMPHEAD

  • Бренд: ИНДОКТ

  • Пакување: Цртан

  ХЕКСАГОН СПИС ЗА ПУМПЕД ИМАЈЕ Брзи детали Тип на печатење: Употреба на печатачот со Inkjet: ЗА IMAJE Место на потекло: Гуангдонг, Кина (копното) Име на марка: ИНДОКЕ Број на модел: INY106462 Применливи индустрии: Фабрика за производство, Продавници за поправка на машини, малопродажба Име на производот: IMAJE HEXAGON...

 • ИМАЈЕ ПОВРЗАНСКИОТ СОВЕТ ТРИ ПОРТА

  ИМАЈЕ ПОВРЗАНСКИОТ СОВЕТ ТРИ ПОРТА

  • Бренд: ИНДОКТ

  • Пакување: Цртан

  СОВЕТНИОТ СОВЕТ ТРИ ПОРТА Брзи детали Тип на печатење: Употреба на печатачот со Inkjet: ЗА IMAJE Место на потекло: Гуангдонг, Кина (копното) Име на марка: ИНДОКЕ Број на модел: INY106362 Применливи индустрии: Фабрика за производство, Продавници за поправка на машини, малопродажба Име на производот: ИМАЈЕ СОДРИНА КУПА...

 • IMAJE TUBE CONNECTION 4.8MM

  IMAJE TUBE CONNECTION 4.8MM

  • Бренд: ИНДОКТ

  • Пакување: Цртан

  СОДРИНА ЗА ТЕБЕ 4.8MM Брзи детали Тип на печатење: Употреба на печатачот со Inkjet: ЗА IMAJE Место на потекло: Гуангдонг, Кина (копното) Име на марка: ИНДОКЕ Број на модел: INY106262 Применливи индустрии: Фабрика за производство, Продавници за поправка на машини, малопродажба Име на производот: IMAJE TUBE CONNECTION...

 • IMAJE TUBE CONNECTION 2.7MM

  IMAJE TUBE CONNECTION 2.7MM

  • Бренд: ИНДОКТ

  • Пакување: Цртан

  СОДРИНА ЗА ТЕБЕ 2.7 мин Брзи детали Тип на печатење: Употреба на печатачот со Inkjet: ЗА IMAJE Место на потекло: Гуангдонг, Кина (копното) Име на марка: ИНДОКЕ Број на модел: INY106162 Применливи индустрии: Фабрика за производство, Продавници за поправка на машини, малопродажба Име на производот: СОВЕТНА КОНЕКЦИЈА 2,7...

 • IMAJE TUBE CONNECTION 1.6MM

  IMAJE TUBE CONNECTION 1.6MM

  • Бренд: ИНДОКТ

  • Пакување: Цртан

  СОДРИНА ЗА ТЕБЕ Брзи детали Тип на печатење: Употреба на печатачот со Inkjet: ЗА IMAJE Место на потекло: Гуангдонг, Кина (копното) Име на марка: ИНДОКЕ Број на модел: INY106062 Применливи индустрии: Фабрика за производство, Продавници за поправка на машини, малопродажба Име на производот: СОВЕТНА КОНЕКЦИЈА 1,6 милиони...

 • Wичен вентилатор за печатач Имкејт Inkjet

  Wичен вентилатор за печатач Имкејт Inkjet

  • Бренд: ИНДОКТ

  • Пакување: Цртан

  WIRED FAN For Imaje 9020/30 Брзи детали Тип на печатење: Употреба на печатачот со Inkjet: ЗА IMAJE Место на потекло: Гуангдонг, Кина (копното) Име на марка: ИНДОКЕ Број на модел: INY2 05062 Применливи индустрии: Фабрика за производство, Продавници за поправка на машини, малопродажба Име на производот: Wичен вентилатор...

 • РЕСОНАТОР - М ГЛАВ ЗА ИМАЈЕ

  РЕСОНАТОР - М ГЛАВ ЗА ИМАЈЕ

  • Бренд: ИНДОКТ

  • Пакување: Цртан

  Функција на HNC-5SS-0380 (суровина) е да направи мастило да произведува капки мастило, кои се инсталирани во млазницата. Брзи детали Тип на печатење: Употреба на печатачот со Inkjet: ЗА IMAJE Место на потекло: Гуангдонг, Кина (копното) Име на марка: ИНДОКЕ Број на модел: INY303062 Применливи индустрии: Фабрика за...

 • ДРLDАВ-Канон-Г и М ЗА ИМАЈЕ

  ДРLDАВ-Канон-Г и М ЗА ИМАЈЕ

  • Бренд: ИНДОКТ

  • Пакување: Цртан

  Наместо тоа, се користи за фиксирање на млазницата и снабдување со мастило на неа. Брзи детали Тип на печатење: Употреба на печатачот со Inkjet: ЗА IMAJE Место на потекло: Гуангдонг, Кина (копното) Име на марка: ИНДОКЕ Број на модел: INY306062 Применливи индустрии: Фабрика за производство, Продавници за поправка на...

 • ПРИРОДНИОТ ПРОТИВ РАЗВОЈ ЗА ИМАЈЕ

  ПРИРОДНИОТ ПРОТИВ РАЗВОЈ ЗА ИМАЈЕ

  • Бренд: ИНДОКТ

  • Пакување: Цртан

  Врвен капак со прскалки за прскање Imaje S Брзи детали Тип на печатење: Употреба на печатачот со Inkjet: ЗА IMAJE Место на потекло: Гуангдонг, Кина (копното) Име на марка: ИНДОКЕ Број на модел: INY309162 Применливи индустрии: Фабрика за производство, Продавници за поправка на машини, малопродажба Име на производот:...

 • ЗАВРШЕН ПОВЕЕ ЗА ИМАЈЕ ИНJЕТ ПРИНТЕР

  ЗАВРШЕН ПОВЕЕ ЗА ИМАЈЕ ИНJЕТ ПРИНТЕР

  • Бренд: ИНДОКТ

  • Пакување: Цртан

  Задната обвивка на главата за прскање на сериите S Брзи детали Тип на печатење: Употреба на печатачот со Inkjet: ЗА IMAJE Место на потекло: Гуангдонг, Кина (копното) Име на марка: ИНДОКЕ Број на модел: INY309262 Применливи индустрии: Фабрика за производство, Продавници за поправка на машини, малопродажба Име на...

 • ГЛАВНА ПОВЕЕ-Г ГЛАВНА СОГЛАСНА СО ПЛАТНА ЕЛЕКТРОДА

  ГЛАВНА ПОВЕЕ-Г ГЛАВНА СОГЛАСНА СО ПЛАТНА ЕЛЕКТРОДА

  • Бренд: ИНДОКТ

  • Пакување: Цртан

  Покривот на млазницата се користи за водоотпорност, прашина и статички отпорни на електрична енергија. Брзи детали Тип на печатење: Употреба на печатачот со Inkjet: ЗА IMAJE Место на потекло: Гуангдонг, Кина (копното) Име на марка: ИНДОКЕ Број на модел: INY309462 Применливи индустрии: Фабрика за производство,...

 • ГЛАВНА ПОВЕЕ-М ГЛАВНА СОГЛАСНА СО ЕЛЕКТРОДА

  ГЛАВНА ПОВЕЕ-М ГЛАВНА СОГЛАСНА СО ЕЛЕКТРОДА

  • Бренд: ИНДОКТ

  • Пакување: Цртан

  Покривот на млазницата се користи за водоотпорност, прашина и статички отпорни на електрична енергија. Брзи детали Тип на печатење: Употреба на печатачот со Inkjet: ЗА IMAJE Место на потекло: Гуангдонг, Кина (копното) Име на марка: ИНДОКЕ Број на модел: INY309562 Применливи индустрии: Фабрика за производство,...

 • ЗАШТИТА ГРИД-ФАН ЗА ИМАЈЕ

  ЗАШТИТА ГРИД-ФАН ЗА ИМАЈЕ

  • Бренд: ИНДОКТ

  • Пакување: Цртан

  Наместо тоа, филтрирајте ги нечистотиите во воздухот. Брзи детали Тип на печатење: Употреба на печатачот со Inkjet: ЗА IMAJE Место на потекло: Гуангдонг, Кина (копното) Име на марка: ИНДОКЕ Број на модел: INY205362 Применливи индустрии: Фабрика за производство, Продавници за поправка на машини, малопродажба Име на...

 • ПРЕТСТАВНА КОМАРНА ЧЛОВИНА ЗА ИМАЈЕ ИНJЕТ ПРИНТЕР

  ПРЕТСТАВНА КОМАРНА ЧЛОВИНА ЗА ИМАЈЕ ИНJЕТ ПРИНТЕР

  • Бренд: ИНДОКТ

  • Пакување: Цртан

  ПРЕТСТАВНА КОМАРНА ЧЕСТА Брзи детали Тип на печатење: Употреба на печатачот со Inkjet: ЗА IMAJE Место на потекло: Гуангдонг, Кина (копното) Име на марка: ИНДОКЕ Број на модел: INY114162 Применливи индустрии: Фабрика за производство, Продавници за поправка на машини, малопродажба Име на производот: ПРЕТСТАВНА КОМАРНА...

 • ПРЕТСТАВНА КОМАРНА ЧЛОВИНА ЗА ИМАЈЕ

  ПРЕТСТАВНА КОМАРНА ЧЛОВИНА ЗА ИМАЈЕ

  • Бренд: ИНДОКТ

  • Пакување: Цртан

  ПРЕТСТАВНА КОМАРНА ЧЕСТА Брзи детали Тип на печатење: Употреба на печатачот со Inkjet: ЗА IMAJE Место на потекло: Гуангдонг, Кина (копното) Име на марка: ИНДОКЕ Број на модел: INY114062 Применливи индустрии: Фабрика за производство, Продавници за поправка на машини, малопродажба Име на производот: ПРЕТСТАВНА КОМАРНА...

Кина Резервни делови IMAJE Добавувачи

Додатоци за машина со инкџет

Користете ги и заменете ги додатоците на поголемите брендови на печатачот, совршена замена, гаранција за квалитет

Сите производи се компатибилни / алтернативни резервни делови
Сите дисплеи на производи на нашата веб-страница се користат само за прикажување на примероци. Тоа не значи дека имаме добиено овластување и имаме право на маркетинг на производите од следната марка: Domino®, Markem-Imaje®, Linx®, Willett, Videojet® , Citronix®.
Нашите производи се компатибилни со неоригинални (не оригинални), сите производи не се поврзани на горенаведениот бренд на кој било начин.
Ако цената е различна, подлежи на понуда на продавачот.
За пратката, подобро е прво да се консултирате со услуги на клиентите.

Нови Продукти

Список со поврзани производи