Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Zhang Mr. Zhang
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

GUANGZHOU INCODE MARKING TECHNOLOGY CO., LTD.

Home > Производи > Резервни делови за инкџет > Филтри за инкџет

Испрати Испраќам барање

Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Филтри за инкџет

Категории на производи од Филтри за инкџет , ние сме специјализирани производители од Кина, Филтри за инкџет , Филтри за инкџет за печатач со инкџет добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Филтер за капсули со инкџет R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!

Сите производи

 • Главен филтер за мастило 5m (црвено) за делови од Видеокет EXCEL

  Главен филтер за мастило 5m (црвено) за делови од Видеокет EXCEL

  • Бренд: ИНДОКТ

  • Пакување: Цртан

  Главен филтер за мастило 5m црвено за делови од Excel Брзи детали Тип на печатење: Употреба на печатачот со инкџет: ЗА ВИДЕОЈЕТ Место на потекло: Гуангдонг, Кина (копното) Име на марка: ИНДОКЕ Применливи индустрии: Фабрика за производство, Продавници за поправка на машини, Фабрика за храна и пијалоци, мало Име на...

 • Главен филтер за мастило 5m црвено за делови од Excel

  Главен филтер за мастило 5m црвено за делови од Excel

  • Бренд: ИНДОКТ

  • Пакување: Цртан

  Главен филтер за мастило 5m црвено за делови од Excel Брзи детали Тип на печатење: Употреба на печатачот со инкџет: ЗА ВИДЕОЈЕТ Место на потекло: Гуангдонг, Кина (копното) Име на марка: ИНДОКЕ Применливи индустрии: Фабрика за производство, Продавници за поправка на машини, Фабрика за храна и пијалоци, мало Име на...

 • Мастило за филтрирање 20 м црвено за делови за Видеоџет Ексел

  Мастило за филтрирање 20 м црвено за делови за Видеоџет Ексел

  • Бренд: ИНДОКТ

  • Пакување: Цртан

  Мастило за филтрирање со мастило 20m за делови од Excel Брзи детали Тип на печатење: Употреба на печатачот со инкџет: ЗА ВИДЕОЈЕТ Место на потекло: Гуангдонг, Кина (копното) Име на марка: ИНДОКЕ Број на модел: INVM339 Применливи индустрии: Фабрика за производство, Продавници за поправка на машини, Фабрика за храна и...

 • Мастило за филтрирање со мастило 20m за делови од Excel

  Мастило за филтрирање со мастило 20m за делови од Excel

  • Бренд: ИНДОКТ

  • Пакување: Цртан

  Мастило за филтрирање со мастило 20m за делови од Excel Брзи детали Тип на печатење: Употреба на печатачот со инкџет: ЗА ВИДЕОЈЕТ Место на потекло: Гуангдонг, Кина (копното) Име на марка: ИНДОКЕ Број на модел: INVM349 Применливи индустрии: Фабрика за производство, Продавници за поправка на машини, Фабрика за храна и...

 • Главен филтер за резервни делови за печатачи CIJ Inkjet

  Главен филтер за резервни делови за печатачи CIJ Inkjet

  • Бренд: ИНДОКТ

  • Пакување: Цртан

  Главен филтер за резервни делови за печатачи CIJ Inkjet Брзи детали Тип на печатење: Употреба на печатачот со инкџет: ЗА ДОМИНО Место на потекло: Гуангдонг, Кина (копното) Име на марка: ИНДОКЕ Број на модел: INDM227 Применливи индустрии: Фабрика за производство, Продавници за поправка на машини, Фабрика за храна и...

 • Главен филтер за резервни делови од серија DOMINO

  Главен филтер за резервни делови од серија DOMINO

  • Бренд: ИНДОКТ

  • Пакување: Цртан

  Главен филтер за резервни делови од серија DOMINO Брзи детали Тип на печатење: Употреба на печатачот со инкџет: ЗА ДОМИНО Место на потекло: Гуангдонг, Кина (копното) Име на марка: ИНДОКЕ Број на модел: INDM227 Применливи индустрии: Фабрика за производство, Продавници за поправка на машини, Фабрика за храна и пијалоци,...

 • Растворувач филтер за серија DOMINO A

  Растворувач филтер за серија DOMINO A

  • Бренд: ИНДОКТ

  • Пакување: Цртан

  Капак со резервоар за мастило за ДОМИНО Брзи детали Тип на печатење: Употреба на печатачот со инкџет: ЗА ДОМИНО Место на потекло: Гуангдонг, Кина (копното) Име на марка: ИНДОКЕ Број на модел: INDM221 Применливи индустрии: Фабрика за производство, Продавници за поправка на машини, Фабрика за храна и пијалоци, мало Име...

 • За еднократна употреба филтер 3 микрони

  За еднократна употреба филтер 3 микрони

  • Бренд: ИНДОКТ

  • Пакување: Цртан

  Алтернативен филтер за вакуум Videojet Брзи детали Тип на печатење: Употреба на печатачот со инкџет: ЗА ВИДЕОЈЕТ Место на потекло: Гуангдонг, Кина (копното) Име на марка: ИНДОКЕ Број на модел: INVM220 Применливи индустрии: Фабрика за производство, Продавници за поправка на машини, Фабрика за храна и пијалоци, мало Име...

 • Плетете филтер за видео-страница

  Плетете филтер за видео-страница

  • Бренд: ИНДОКТ

  • Пакување: Цртан

  Оригинален филтер за чистење Видеојет, Нов Брзи детали Тип на печатење: Употреба на печатачот со инкџет: ЗА ВИДЕОЈЕТ Место на потекло: Гуангдонг, Кина (копното) Име на марка: ИНДОКЕ Број на модел: INVM086 Применливи индустрии: Фабрика за производство, Продавници за поправка на машини, Фабрика за храна и пијалоци, мало...

 • Пред-филтер за глава за видео-страница

  Пред-филтер за глава за видео-страница

  • Бренд: ИНДОКТ

  • Пакување: Цртан

  Оригинален филтер за чистење Вилет, вообичаен за филтерот за растворувачи Домино Брзи детали Тип на печатење: Употреба на печатачот со инкџет: ЗА ВИДЕОЈЕТ Место на потекло: Гуангдонг, Кина (копното) Име на марка: ИНДОКЕ Број на модел: INVM085 Применливи индустрии: Фабрика за производство, Продавници за поправка на...

 • Вилет - Дампер на добиточна храна

  Вилет - Дампер на добиточна храна

  • Бренд: ИНДОКТ

  • Пакување: Цртан

  Исто како и „домино серија тампон“ Брзи детали Тип на печатење: Употреба на печатачот со инкџет: ЗА ВИДЕОЈЕТ Место на потекло: Гуангдонг, Кина (копното) Име на марка: ИНДОКЕ Број на модел: INVM084 Применливи индустрии: Фабрика за производство, Продавници за поправка на машини, Фабрика за храна и пијалоци, мало Име на...

 • Главен филтер за систем за мастило 20 микрони (46P)

  Главен филтер за систем за мастило 20 микрони (46P)

  • Бренд: ИНДОКТ

  • Пакување: Цртан

  20 микрони филтер за бело мастило Брзи детали Тип на печатење: Употреба на печатачот со инкџет: ЗА ВИДЕОЈЕТ Место на потекло: Гуангдонг, Кина (копното) Име на марка: ИНДОКЕ Број на модел: INVM083 Применливи индустрии: Фабрика за производство, Продавници за поправка на машини, Фабрика за храна и пијалоци, мало Име на...

 • Пред-пумпа филтер 30Micron

  Пред-пумпа филтер 30Micron

  • Бренд: ИНДОКТ

  • Пакување: Цртан

  Преден филтер за пумпа (30 микрони) Ова е новиот преден филтер на пумпата. Разликата помеѓу сината и старата е бојата Брзи детали Тип на печатење: Употреба на печатачот со инкџет: ЗА ВИДЕОЈЕТ Место на потекло: Гуангдонг, Кина (копното) Име на марка: ИНДОКЕ Број на модел: INVM082 Применливи индустрии: Фабрика за...

 • Пред-пумпа филтер за Видеоет

  Пред-пумпа филтер за Видеоет

  • Бренд: ИНДОКТ

  • Пакување: Цртан

  Преден филтер за пумпа (30 микрони) Ова е стариот филтер за пумпа, црн Брзи детали Тип на печатење: Употреба на печатачот со инкџет: ЗА ВИДЕОЈЕТ Место на потекло: Гуангдонг, Кина (копното) Име на марка: ИНДОКЕ Број на модел: INVM081 Применливи индустрии: Фабрика за производство, Продавници за поправка на машини,...

 • Три парчиња филтри за Вилет 430

  Три парчиња филтри за Вилет 430

  • Бренд: ИНДОКТ

  • Пакување: Цртан

  Главен филтер + преден филтер за глава на црно мастило + Преден филтер за пумпа за црно мастило (суровина) Брзи детали Тип на печатење: Употреба на печатачот со инкџет: ЗА ВИДЕОЈЕТ Место на потекло: Гуангдонг, Кина (копното) Име на марка: ИНДОКЕ Број на модел: INVM080 Применливи индустрии: Фабрика за производство,...

 • Резервоар за филтрирање 10U до специ

  Резервоар за филтрирање 10U до специ

  • Бренд: ИНДОКТ

  • Пакување: Цртан

  10 микрони, внатрешна структура и растворувач филтер се исти, но изгледот е половина помалку, така што се нарекува и "филтер за половина глава". Брзи детали Тип на печатење: Употреба на печатачот со инкџет: ЗА ДОМИНО Место на потекло: Гуангдонг, Кина (копното) Име на марка: ИНДОКЕ Број на модел: INDM231 Име...

 • Замена на комплетот за филтрирање NO3

  Замена на комплетот за филтрирање NO3

  • Бренд: ИНДОКТ

  • Пакување: Цртан

  ЗАБЕЛЕШКА НА FILTER KIT NO3 ЗА DOMINO A SERIES CIJ PRINTER قطعات резервни делови Брзи детали Тип на печатење: Употреба на печатачот со инкџет: ЗА ДОМИНО Место на потекло: Гуангдонг, Кина (копното) Име на марка: ИНДОКЕ Број на модел: INDM221 Применливи индустрии: Фабрика за производство, Продавници за поправка на...

 • Комплет за филтрирање 20Micron за резервни делови за печатач CIJ

  Комплет за филтрирање 20Micron за резервни делови за печатач CIJ

  • Бренд: ИНДОКТ

  • Пакување: Цртан

  ФИЛТЕР КИТ 20МИКРОН ЗА ДОМИНО СЕРИЈА CIJ PRINTER SPARE PARTS Брзи детали Тип на печатење: Употреба на печатачот со инкџет: ЗА ДОМИНО Место на потекло: Гуангдонг, Кина (копното) Име на марка: ИНДОКЕ Број на модел: INDM241 Применливи индустрии: Фабрика за производство, Продавници за поправка на машини, Фабрика за храна...

 • Damper Moudule за резервни делови за печатачи CIJ

  Damper Moudule за резервни делови за печатачи CIJ

  • Бренд: ИНДОКТ

  • Пакување: Цртан

  Поврзувањето на цевката 3MM е малку помало од устата на главниот филтер. Брзи детали Тип на печатење: Употреба на печатачот со инкџет: ЗА ДОМИНО Место на потекло: Гуангдонг, Кина (копното) Име на марка: ИНДОКЕ Број на модел: INDM203 Применливи индустрии: Фабрика за производство, Продавници за поправка на машини,...

 • Филтер 10 микрони за резервни делови за печатач CIJ

  Филтер 10 микрони за резервни делови за печатач CIJ

  • Бренд: ИНДОКТ

  • Пакување: Цртан

  10 микрони филтер се користи во Домино А серија печатач Брзи детали Тип на печатење: Употреба на печатачот со инкџет: ЗА ДОМИНО Место на потекло: Гуангдонг, Кина (копното) Име на марка: ИНДОКЕ Број на модел: INDM214 Применливи индустрии: Фабрика за производство, Продавници за поправка на машини, Фабрика за храна и...

Кина Филтри за инкџет Добавувачи

Додатоци за машина со инкџет

Користете и заменете ги додатоците на поголемите брендови на печатачот, совршена замена, гаранција за квалитет

Сите производи се компатибилни / алтернативни резервни делови
Сите дисплеи на производи на нашата веб-страница се користат само за прикажување на примероци. Тоа не значи дека имаме добиено овластување и имаме право на маркетинг на производите од следната марка: Domino®, Markem-Imaje®, Linx®, Willett, Videojet® , Citronix®.
Нашите производи се компатибилни со неоригинални (не оригинални), сите производи не се поврзани на горенаведениот бренд на кој било начин.
Ако цената е различна, предмет на понуда на понудувачот.
За пратката, подобро е прво да се консултирате со услуги на клиентите.

Нови Продукти

Список со поврзани производи