Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Zhang Mr. Zhang
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

GUANGZHOU INCODE MARKING TECHNOLOGY CO., LTD.

Home > Производи > Машина за означување на ласер

Испрати Испраќам барање

Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Машина за означување на ласер

Категории на производи од Машина за означување на ласер , ние сме специјализирани производители од Кина, Машина за означување на ласер , Опрема за ласерско обележување добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Машина за ласерско обележување за метал R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!

Кина Машина за означување на ласер Добавувачи

Ласерски млаз принтер

Ласерски авионски печатач користи софтвер за да го отклони ласерскиот зрак и директно гори површината на производот за да биде обележана со ласер на висока температура за да формира фонтови или обрасци.

Предностите на ласерскиот млазен принтер се следниве:

1. Намалување на трошоците за производство, намалување на потрошниот материјал и подобрување на ефикасноста на производството.

2. Анти-фалсификување ефект е очигледен. Технологијата на ласерски код може ефикасно да го спречи фалсификувањето на идентификацијата на производот.

3. Корисно е за евиденција за следење на производите. Ласерски авион печатач може да ги отпечати датумот на серија и смената на производот. Може да направи секој производ да добие добри перформанси за следење.

4. Зголемувањето на додадената вредност може да го направи производот да изгледа подобар. Промовирање на свеста за производите за брендот.

5. Опремата е сигурна, машината за означување со ласер има зрел индустриски дизајн, стабилни и сигурни перформанси, може да работи 24 часа континуирано, а времето за одржување без ласер е повеќе од 20,000 часа. Опсегот на прилагодување на температурата е широк (5 - 45 Ц), кој е широко користен во различни индустрии во областа на производството и пакувањето.

6. Заштита на животната средина и безбедност. Ласерските машини за пишување не произведуваат никакви хемикалии штетни за човечкото тело и околината. Ги исполнува стандардите GB7247-87 и GB10320-88. Тоа е високо-технолошки производ-пријателски за животната средина.

7. Ласерски авионски печатач може да печати голема количина на податоци во многу мал опсег. Ласерот може да го обележи материјалот на производот со многу фино зрак. Точноста на печатење е многу висока, контролата е точна, содржината на млазното печатење е јасно и совршено интерпретирано. Има силна пазарна конкурентност, заштита на животната средина и безбедност, без корозивност и целосно ја изолира хемијата. Загадувањето е исто така еден вид интимна заштита за операторите, со што се обезбедува чистота и уредност на производството, ги намалува инвестициите во подоцнежниот период и го намалува загадувањето на бучавата.

Човечките суштества достигнаа невидена височина во разбирањето на заштитата на животната средина и ефикасното искористување на ресурсите. Таа стана консензус на развиените земји и повеќето земји во развој, вклучително и Кина, за да се елиминира заостаната опрема и процесите на производство што предизвикуваат загадување на животната средина и трошење ресурси во најголема мерка. Бидејќи машината за пишување со мастило со точки има четири тешки проблеми: големо загадување, високи потрошни материјали, голема дефект и големо одржување, што не може да се надмине. Особено хемиското загадување предизвикано од машината за пишување мастило со матрикс, што се користи може да предизвика штета на животната средина и на операторите.

Нови Продукти

Список со поврзани производи