Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Zhang Mr. Zhang
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

GUANGZHOU INCODE MARKING TECHNOLOGY CO., LTD.

Home > Производи > Термички печатач со инкџет > Онлајн TIJ печатач

Онлајн TIJ печатач

Категории на производи од Онлајн TIJ печатач , ние сме специјализирани производители од Кина, Tij печатач , Печатач Tij Inkjet добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Производител на печатач со Inkjet со датум код во Кина R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!

Сите производи

Кина Онлајн TIJ печатач Добавувачи

Термичко Inkjet Technolog

TIJ е отпорник на тенок филм, кој загрева помалку од 0,5% од мастилото во областа за исфрлање мастило за да формира меур. Меурот се шири со многу брза брзина (помалку од 10 микросекунди), принудувајќи ги капките за мастило да излезат од млазницата. Меурчињата продолжуваат да растат за неколку микросекунди, а потоа исчезнуваат назад на резисторот. Кога меурчиња исчезнат, мастилото на млазницата се повлекува. Тогаш површинската напнатост произведува вшмукување.

Нови Продукти

Список со поврзани производи