Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Zhang Mr. Zhang
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

GUANGZHOU INCODE MARKING TECHNOLOGY CO., LTD.

Висококвалитетен печатач за топлинско напојување преку интернет TIJ 2.5
Висококвалитетен печатач за топлинско напојување преку интернет TIJ 2.5
Висококвалитетен печатач за топлинско напојување преку интернет TIJ 2.5

Висококвалитетен печатач за топлинско напојување преку интернет TIJ 2.5

Начин на плаќање: L/C,T/T,Paypal,Western Union
Incoterm: FOB,EXW
Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces
Време на испорака: 3 Денови

Контакт сега Додади во корпа

Основни информации

  Модел бр.: INTP87

Additional Info

  Пакување: Стандарден картонски пакет за извоз

  Бренд: ИНДОКТ

  Транспорт: Ocean,Air

  Место на потекло: Гуангдонг, Кина (копното)

  Порт: Guangzhou

Опис на производот

ИНДОКТ Висок квалитет на Интернет TIJ 2.5 Термички печатач со Inkjet

Г. поглед

Брзи детали

Број на модел: Млазница на млазницата INTP87: TIJ2.5 Топлинско млазници за пенење

Точност на печатење: до 600dpi Режим на податоци: композитен бар-код / ​​база на податоци

режим на периментација: 9 инчен екран на допир во боја, мастило Тип и капацитет: Вода / 42мл, Растворувач / 42мл

Боја на мастило: црна, црвена, сина, зелена, бела, невидлива сина боја

Растојание за печатење: 0,5-2,5мм за да се обезбеди најдобро растојание за печатење

Висина на печатење: минимум 1 mm за единечно печатење и максимална 12,7 mm за печатење

Материјали за печатење: дрво, метал, хартија, камен, лепен челик, цевки, пластика, алуминиумска фолија, кабел, итн

Тип на печатење: текст, бројач, датум, слика, променлив QR код, бар-код (може да се промени со времето на денот)
Интерфејс за комуникација: USB; електрично око; синхронизатор; може директно да вметне USB диск за да увезува информации;

Тип на бар-код EAN8 / EAN13 / EAN128 / CODE25 / CODE39 / CODE128 / PDF47 / PIATSDRUG / QR CODE / DATA MATRIX

Јазик: кинески, англиски, француски, германски, шпански, португалски, чешки, турски, арапски, виетнамски, италијански; јазик што може да се прилагодува на корисникот


Пакување и испорака

Продажба на единици : единечна ставка

Детали за пакување : Стандарден пакет со картонски извозник

Единечен пакет Големина : 620 * 430 * 340 мм

Време на испорака : во рок од 3-7 дена по приемот на плаќањето


Детални слики

High Quality Online TIJ Printer

Ивотна средина

Напојување со електрична енергија 110-240VAC 50 / 60HZ

Работна околина: -10 до +50 10% -85% RH

Животната средина опрема за складирање: Опрема за чување на животната средина:

Категории на производи : Термички печатач со инкџет > Онлајн TIJ печатач

Е-пошта на овој добавувач

Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи