Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Zhang Mr. Zhang
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

GUANGZHOU INCODE MARKING TECHNOLOGY CO., LTD.

Индустриска опрема за чистење на воздухот машина за прочистување на пушење
Индустриска опрема за чистење на воздухот машина за прочистување на пушење

Индустриска опрема за чистење на воздухот машина за прочистување на пушење

Начин на плаќање: L/C,T/T,Paypal,Western Union
Incoterm: FOB,EXW
Време на испорака: 3 Денови

Контакт сега Додади во корпа

Основни информации

  Модел бр.: IN-G28

  Certification: Other

  Noise: 40-60db

  Application: Industrial

  Control Mode: Other

  Usage: Smoke Removal

Additional Info

  Пакување: Стандарден картонски пакет за извоз

  Бренд: ИНДОКТ

  Транспорт: Ocean,Air

  Место на потекло: Гуангдонг, Кина (копното)

  Порт: Guangzhou,Guangzhou

Опис на производот

„Единствена цевка и серија на двојни цевки прочистувач на прашина“ е првиот производ развиен и произведен од нашата компанија, што претставува високо ниво на индустријата и го предводи репер производот во индустријата за прочистување на прашината!
Со цел чад, мала количина прашина, чуден мирис, токсични и штетни гасови произведени во рачка за лемење, потопување од калај печки, ласерско означување, ласерски медицински третман, убавина од моксибусус, хемиски експерименти и други прилики, има добро прочистување и филтрација ефект. Производот е погоден за апсорпција на загадувачи од точка до точка.
Во овие прилики, ќе има голем број на штетни чад, гас и честички. На пример, различни материјали, адитиви и температура на заварувањето ќе произведат различни умерени токсични и канцерогени материи. Оваа серија опрема за прочистување е првиот избор за заштита на здравјето на операторите.
Производот усвојува повеќеслоен филтер-уред, вклучително примарен филтер-сунѓер, средна ефикасност и високо-ефикасен филтер-елемент (составен од дел со високо-ефикасен филтер-дел и дел од филтер за гас), кој може да направи ненамерно и прецизно прилагодување на волуменот на воздухот според количина на загадени материи. Може ефикасно да ги филтрира и пресретне загадените честички на 0,5 м m и да апсорбира токсични гасови. Стапката на прочистување на филтрацијата може да достигне 99,99%. Прочистениот чист воздух може да се испушти директно во просторијата.

Преглед

Брзи детали

Место на потекло : Гуангдонг, Кина Име на марка: ИНДОКЕ

Енергија : 100W Ефикасност на филтрирање : 0,5μm 99,99%

Системски проток : 260 m3 / h Ниво на бучава : <55dB

Димензии (mm) : W420 × T240 × H450 Тежина : 16Kg

Дијаметар на производителот на машината за деловна природа : 75мм ube 75мм

Клучни зборови package пакет за амортизери : картон

Обезбедена услуга по продажбата : Не е обезбедена услуга во странство

Пакување и испорака

Продажба на единици : единечна ставка

Големина на единечен пакет : 50X32X54 см

Единечна бруто тежина : 18,0 кг

Тип на пакет : картон

Време на олово: во рок од 3-7 дена по приемот на плаќањето

Детални слики

Laser Printer Smoking Purify Machien

Карактеристики на производот


1. Изглед и структура


◆ едноставен и елегантен изглед, стабилен и елегантен. Интегриран дизајн, метална структура на рамки, висококвалитетен процес на ладно валани челични електростатски прскања, издржлив.

Едноставно, економично и практично.

◆ двете страни се опремени со висококвалитетна пластична рачка, која е деликатна, стабилна и сигурна и лесна за ракување.

Единствениот дизајн на кривата за моделирање на прирабницата за влез на воздухот е повеќе во согласност со принципот на динамика на течности.

◆ инсталирајте хуманизиран управувач со нетрпеливост и прилагодете го волуменот на воздухот и вшмукување по желба.

Производот е мал во големина и не треба да се инсталира, што е погодно за чист и убав работен простор и погоден за движење.

2. навивачи


Adop усвојува форма на DC мотор без четки и вграден контролер, со посигурни перформанси и квалитет.

◆ стабилно работење, низок шум, висока ефикасност, мала потрошувачка на енергија и долго работно време. Нема потреба од редовно одржување, пониска цена.

◆ ветерното тркало усвојува дизајн на заоблена струја наназад и специјален алуминиумски материјал, ефикасно спречувајќи го корозијата на ветерното тркало. Единствената технологија за корекција на баланс на динамика го прави турбината на ветерот да работи постабилна и сигурна. Висок волумен на воздухот, големо вшмукување, поголема стапка на филтрација.

3. Систем за филтрирање


Усвојте дизајн на четирикратно филтрирање. Филтрирајте го слојот по слој за да се осигурате дека темелното се филтрира штетниот чад и прашината. Стапката на прочистување може да достигне 99,99%.

◆ модуларен дизајн, заштита од слој по слој. Примарната, средната и високата ефикасност можат да се заменат одделно, работниот век на филтерот е подолг, а трошокот за замена е помал.

◆ единствената внатрешна структура за запечатување и специјалните материјали за запечатување овозможуваат сите штетни материи да минуваат низ системот за филтрирање со поголема ефикасност на филтрирање.

◆ вградениот циркулирачки активен режим на филтрирање активно избегнува празнење на климатизација / греење на затворен простор од просторијата и не ја оштетува температурата и влажноста на околината во операционата област.

4. Уред за собирање чад


◆ машината е опремена со универзална рака за пушење, која може да ја промени насоката и позицијата по волја (должината може да се прилагоди според барањата на клиентот). Крајот е опремен со нов вид аспиратор за собирање чад, кој има уникатна форма и поголема ефикасност на пушење.

◆ едноставна инсталација, удобна употреба, нема потреба да поставувате дополнителни цевки.


Принцип на работа

Опремата за прочистување усвојува физичко активно прочистување и филтрација. Загадувачите се вдишуваат од центрифугален вентилатор на вител. По прочистувањето со мулти-слоен уред за филтрирање, чистиот воздух се испушта директно во просторијата.

Industrial Air Clean Equipment

Дефект феномен и одржување

Поради високиот напон и силната струја во внатрешноста на опремата, ве молиме прекинете го напојувањето пред да ја проверите и одржувате опремата!
На непрофесионалниот персонал им е строго забрането расклопување на опремата. За да не се предизвикаат безбедносни несреќи.

1. Дефект феномен: системот сè уште работи и бучавата се зголемува, но волуменот на воздухот е слаб и силата на вшмукување е значително намалена.Можни причини:


① влезот на воздухот или излезот на воздухот е блокиран

② Затнувањето на филтерот е резултат на откажување на заситеноста

Третман: исклучете го напојувањето, отворете го горниот капак, проверете дали има странски материи што го блокираат влезот на воздухот, а потоа проверете дали е блокиран штекерот за воздух.

Ако нема преглед по увидот и третманот, повторно вклучете ја машината. Ако волуменот на воздухот е сè уште мал, заменете го елементот на филтерот.

2. Дефект феномен: откако ќе се активира машината, тој автоматски ќе се исклучи, повторно ќе се вклучи и ќе го повтори горенаведениот феномен.

Можни причини: внатрешниот проток на воздух е блокиран, отпорот на елементот на филтерот е премногу голем, што резултира во тоа дека струјата за стартување на вентилаторот е преголема, а системот автоматски штити и се исклучува.

Метод на третман: исклучете го напојувањето, отворете го горниот капак и проверете дали има странски материи што го блокираат влезот на воздухот; ако не постои абнормалност при прегледот и третманот, прилагодете го копчето за јачина на воздухот на минимум, а потоа повторно вклучете ја машината и прилагодете го копчето на соодветната положба на волуменот на воздухот.

3. Дефект: опремата не работи.

Можни причини:


Switch прекинувачот за напојување на задната страна на машината не е вклучен

② Осигурувачот во трите во еден прекинувач е издуван

③ Копчето на работната табла не е отворено во насока на стрелките на часовникот

Третман:


Проверете дали кабелот за напојување е правилно вклучен и дали црвениот прекинувач на задниот дел е притиснат надолу

Ако црвената светлина на задната страна е вклучена, тоа значи дека опремата се напојува нормално. Повторно вклучете го предното копче. Ако е вклучено зеленото светло на индикаторот, тоа значи дека контролата на колото на уредот е погрешна. Ве молиме контактирајте го производителот во ова време

Ако задното црвено светло не е вклучено, извадете го осигурувачот во трите во еден прекинувач за да видите дали е изгорен

Ако осигурувачот е издуван, заменете го резервниот осигурувач и повторно вклучете го.

Категории на производи : Машина за означување на ласер > МАШИНА ЗАШТИНА МАШИНА

Е-пошта на овој добавувач

Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи