Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Zhang Mr. Zhang
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

GUANGZHOU INCODE MARKING TECHNOLOGY CO., LTD.

Home > Производи > Термички печатач со инкџет

Испрати Испраќам барање

Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Термички печатач со инкџет

Категории на производи од Термички печатач со инкџет , ние сме специјализирани производители од Кина, Печатач за топлинска Inkjet во Кина , Термички мастило печатач добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Преносен снабдувач за печатач со Inkjet R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!

Кина Термички печатач со инкџет Добавувачи

Термичко Inkjet Technolog

TIJ е отпорник на тенок филм, кој загрева помалку од 0,5% од мастилото во областа за исфрлање мастило за да формира меур. Меурот се шири со многу брза брзина (помалку од 10 микросекунди), принудувајќи ги капките за мастило да излезат од млазницата. Меурчињата продолжуваат да растат за неколку микросекунди, а потоа исчезнуваат назад на резисторот. Кога меурчиња исчезнат, мастилото на млазницата се повлекува. Тогаш површинската напнатост создава вшмукување.

Нови Продукти

Список со поврзани производи