Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Zhang Mr. Zhang
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

GUANGZHOU INCODE MARKING TECHNOLOGY CO., LTD.

Испрати Испраќам барање

Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци
TIJ растворувач со бела мастило со половина мастило кертриџ

TIJ растворувач со бела мастило со половина мастило кертриџ

Начин на плаќање: L/C,T/T,Paypal,Western Union
Incoterm: FOB,EXW
Мин. Со цел: 1 Carton
Време на испорака: 3 Денови

Контакт сега Додади во корпа

Основни информации

  Модел бр.: INTW1393

  Type: Solvent Based Ink

  Printing Type: Screen Printing

  Ink Drying: Volatile Drying

  Component: Pigment

  Applicable Model: All

Additional Info

  Пакување: Стандарден пакет за извоз на картон

  Бренд: ИНДОКТ

  Транспорт: Ocean

  Место на потекло: Гуангдонг, Кина (копното)

  Порт: Guangzhou

Опис на производот

TIJ растворувач заснован на бела мастило со половина мастило кертриџ

Преглед

Брзи детали

Тип: Касета со мастило Функција: Оригинал

Место на оригинал: Гуангдонг, Кина (главно земјиште) Име на марка: ИНДОКС

Број на модел: INTW1393 Масовно пакување: Да

Статус на кертриџ: Комплетна боја: Бр

Тип на мастило: Боја на мастило со растворувач : Бела

MOQ: 1 парчиња Мастило за мастило: 42мл

Млазницата: Термички Пенливи спреј млазницата Пакување: Стандард


Пакување и испорака

Продажба на единици - единечна ставка

Големина на единечно пакување 20X15X20 CM

Еден Бруто Тежина: 0,7 кг

Тип на пакување Картон

Испорака 3-7 работни дена

Слика на производот

Solvent White Ink


Опис на производот

Капацитет на мастило: 42ML

Боја на мастило: Црно, бело мастило, црвена, жолта, сина, зелена, невидлива

Карактеристики:

• Брза сува кертриџ со мастило за животна средина. Изобилна боја и јасен поглед. Plug-and-play, лесен за ракување.

• Мастилото усвојува увезени суровини, со висока стабилност и висококвалитетно печатење.

• Се применуваат на различни ознаки, бар-код и печатење на варијабилни податоци за разни индустрии.

• Чиста боја, тешко се шири и избледи.

Предности

• Силна адхезија, тешко е да се исклучи.

• Јасен ефект на печатење и изобилство на бои.

• Ситни честички, нема нечистотии и тешко ја блокираат млазницата.

• Нема потреба да го менувате поставувањето на машината

• Произведувајте во работилница без прашина

Воведување на компанијата

Гуангжу ИНОДЕЕ за обележување технологија за соработка., Ltd. тоа е високо-технолошко претпријатие, основано во 2008 година, ние нудиме најпрофесионална услуга за индустриско инк-џет и исто така различен вид опрема за обележување, на пример, Континуиран Inkjet Printer, Tij Inkjet Printer, Ласерска маркичка машина, УВ-печатач, печатач на јајца, Транспортер Појас, машина за панирање, Резервни делови за инкџет, машина за прочистување на чад итн.


Имаме повеќе од десет години специјализирани во експерти за истражување на технологија за печатење, имаме многу години индустрија за обележување машина и дистрибуција на услуги и услуги за пост-продажба, искуство со техничко владеење и одговорно, услуга од прва класа професионален тим, може да им обезбеди на клиентите разни видови машина во сите аспекти на професионални технички услуги и високо квалитетни професионални потрошни материјали, за да им обезбеди на клиентите зрели и сигурни решенија за индустриско печатење.


Ние сме посветени да „станеме најпрофесионален провајдер на услуга за индустриски инк-џет код“ заснована врз услугата и квалитетот.


Категории на производи : Потрошни материјали за инкџет > Мастило ТИЈ

Е-пошта на овој добавувач

Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи