Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Zhang Mr. Zhang
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

GUANGZHOU INCODE MARKING TECHNOLOGY CO., LTD.

Home > Производи > Машина за означување на ласер > УВ-ласерска ознака машина

УВ-ласерска ознака машина

Категории на производи од УВ-ласерска ознака машина , ние сме специјализирани производители од Кина, УВ ласерска ознака машина , Опрема за обележување на лабораторија во Ув добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Машина за печатење со ознаки УВ ласер R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!

Сите производи

 • УВ ласерски печатач со голема брзина за датум на код

  УВ ласерски печатач со голема брзина за датум на код

  • Бренд: ИНДОКТ

  • Пакување: Стандарден картонски пакет извозник за ласерска машина

  УВ ласерски печатач со голема брзина за датум на код Над v iew Брзи детали Обезбедена услуга за пост-продажба : Не Надворешни услуги Ласерски тип : УВ Точност на работа : 0,01 мм Поддржано графички формат : BMP / DXF / HPGL / JPEG / PLT Применливи индустрии : Фабрика за производство, фабрика за храна и пијалаци,...

 • Машина за обележување UV-ласер со голема брзина

  Машина за обележување UV-ласер со голема брзина

  • Бренд: ИНДОКТ

  • Пакување: Стандарден картонски пакет извозник за ласерска машина

  Пластични врвни прецизни обележувања Статички УВ ласерски принтер Над v iew Брзи детали Обезбедена услуга за пост-продажба : Не Надворешни услуги Ласерски тип : УВ Точност на работа : 0,01 мм Поддржано графички формат : BMP / DXF / HPGL / JPEG / PLT Применливи индустрии : Фабрика за производство, фабрика за храна и...

 • УВ ласерски печатач за линија за производство

  УВ ласерски печатач за линија за производство

  • Бренд: ИНДОКТ

  • Пакување: Стандарден картонски пакет извозник за ласерска машина

  UV ласерски принтер за производна линија Над v iew Брзи детали Обезбедена услуга за пост-продажба : Не Надворешни услуги Ласерски тип : УВ Точност на работа : 0,01 мм Поддржано графички формат : BMP / DXF / HPGL / JPEG / PLT Применливи индустрии : Фабрика за производство, фабрика за храна и пијалоци, ресторан,...

 • Индустриска машина за летање 10W УВ-ласер

  Индустриска машина за летање 10W УВ-ласер

  • Бренд: ИНДОКТ

  • Пакување: Стандарден картонски пакет извозник за ласерска машина

  Индустриска машина за летање 10W УВ-ласер Над v iew Брзи детали Обезбедена услуга за пост-продажба : Не Надворешни услуги Ласерски тип : УВ Точност на работа : 0,01 мм Поддржано графички формат : BMP / DXF / HPGL / JPEG / PLT Применливи индустрии : Фабрика за производство, фабрика за храна и пијалоци, ресторан,...

 • УВ ласерски принтер за пластично врвно означување

  УВ ласерски принтер за пластично врвно означување

  • Бренд: ИНДОКТ

  • Пакување: Стандарден картонски пакет извозник за ласерска машина

  Пластичен врвен прецизен обем на статички УВ-ласерски принтер Над v iew Брзи детали Обезбедена услуга за пост-продажба : Не Надворешни услуги Ласерски тип : УВ Точност на работа : 0,01 мм Поддржано графички формат : BMP / DXF / HPGL / JPEG / PLT Применливи индустрии : Фабрика за производство, фабрика за храна и...

 • Машина за обележување на ласерски печатач со висок квалитет, УВ-ласер

  Машина за обележување на ласерски печатач со висок квалитет, УВ-ласер

  • Бренд: ИНДОКТ

  • Пакување: Стандарден картонски пакет извозник за ласерска машина

  Висококвалитетен 5W статички UV ласерски печатач Над v iew Брзи детали Обезбедена услуга за пост-продажба : Не Надворешни услуги Ласерски тип : УВ Точност на работа : 0,01 мм Поддржано графички формат : BMP / DXF / HPGL / JPEG / PLT Применливи индустрии : Фабрика за производство, фабрика за храна и пијалаци, ресторан,...

 • УВ-ласерски обележувач машина Метален ласерски принтер

  УВ-ласерски обележувач машина Метален ласерски принтер

  • Бренд: ИНДОКТ

  • Пакување: Стандарден картонски пакет извозник за ласерска машина

  3W статичка УВ ласерска ознака машина Над v iew Брзи детали Обезбедена услуга за пост-продажба : Не Надворешни услуги Ласерски тип : УВ Точност на работа : 0,01 мм Поддржано графички формат : BMP / DXF / HPGL / JPEG / PLT Применливи индустрии : Фабрика за производство, фабрика за храна и пијалаци, ресторан,...

 • Евтини УВ ПВЦ ласерски печатачи машина за печатење

  Евтини УВ ПВЦ ласерски печатачи машина за печатење

  • Бренд: ИНДОКТ

  • Пакување: Стандарден картонски пакет извозник за ласерска машина

  3W статички УВ ласерски принтер Над v iew Брзи детали Обезбедена услуга за пост-продажба : Не Надворешни услуги Ласерски тип : УВ Точност на работа : 0,01 мм Поддржано графички формат : BMP / DXF / HPGL / JPEG / PLT Применливи индустрии : Фабрика за производство, фабрика за храна и пијалаци, ресторан, малопродажба,...

 • Статички 5W UV ласерски печатач

  Статички 5W UV ласерски печатач

  • Бренд: ИНДОКТ

  • Пакување: Стандарден картонски пакет извозник за ласерска машина

  5W статички УВ ласерски печатач Над v iew Брзи детали Обезбедена услуга за пост-продажба : Не Надворешни услуги Ласерски тип : УВ Точност на работа : 0,01 мм Поддржано графички формат : BMP / DXF / HPGL / JPEG / PLT Применливи индустрии : Фабрика за производство, фабрика за храна и пијалаци, ресторан, малопродажба,...

 • Машина за обележување на печатачот ИНОДЕД 3W УВ

  Машина за обележување на печатачот ИНОДЕД 3W УВ

  • Бренд: ИНДОКТ

  • Пакување: Стандарден картонски пакет извозник за ласерска машина

  3W УВ-печатач Над v iew Брзи детали Обезбедена услуга за пост-продажба : Не Надворешни услуги Ласерски тип : УВ Точност на работа : 0,01 мм Поддржано графички формат : BMP / DXF / HPGL / JPEG / PLT Применливи индустрии : Фабрика за производство, фабрика за храна и пијалаци, ресторан, малопродажба, енергија и...

Кина УВ-ласерска ознака машина Добавувачи

Ласерски млаз принтер

Ласерски авионски печатач користи софтвер за да го отклони ласерскиот зрак и директно гори површината на производот за да биде обележана со ласер на висока температура за да формира фонтови или обрасци.

Предностите на ласерскиот млазен принтер се следниве:

1. Намалување на трошоците за производство, намалување на потрошниот материјал и подобрување на ефикасноста на производството.

2. Анти-фалсификување ефект е очигледен. Технологијата на ласерски код може ефикасно да го спречи фалсификувањето на идентификацијата на производот.

3. Корисно е за евиденција за следење на производите. Ласерски авион печатач може да ги отпечати датумот на серија и смената на производот. Може да направи секој производ да добие добри перформанси за следење.

4. Зголемувањето на додадената вредност може да го направи производот да изгледа подобар. Промовирање на свеста за производите за брендот.

5. Опремата е сигурна, машината за означување со ласер има зрел индустриски дизајн, стабилни и сигурни перформанси, може да работи 24 часа континуирано, а времето за одржување без ласер е повеќе од 20,000 часа. Опсегот на прилагодување на температурата е широк (5 - 45 Ц), кој е широко користен во различни индустрии во областа на производството и пакувањето.

6. Заштита на животната средина и безбедност. Ласерските машини за пишување не произведуваат никакви хемикалии штетни за човечкото тело и околината. Ги исполнува стандардите GB7247-87 и GB10320-88. Тоа е високо-технолошки производ-пријателски за животната средина.

7. Ласерски авионски печатач може да печати голема количина на податоци во многу мал опсег. Ласерот може да го обележи материјалот на производот со многу фино зрак. Точноста на печатење е многу висока, контролата е точна, содржината на млазното печатење е јасно и совршено интерпретирано. Има силна пазарна конкурентност, заштита на животната средина и безбедност, без корозивност и целосно ја изолира хемијата. Загадувањето е исто така еден вид интимна заштита за операторите, со што се обезбедува чистота и уредност на производството, ги намалува инвестициите во подоцнежниот период и го намалува загадувањето на бучавата.

Човечките суштества достигнаа невидена височина во разбирањето на заштитата на животната средина и ефикасното искористување на ресурсите. Таа стана консензус на развиените земји и повеќето земји во развој, вклучително и Кина, за да се елиминира заостаната опрема и процесите на производство што предизвикуваат загадување на животната средина и трошење ресурси во најголема мерка. Бидејќи машината за пишување со мастило со точки има четири тешки проблеми: големо загадување, високи потрошни материјали, голема дефект и големо одржување, што не може да се надмине. Особено хемиското загадување предизвикано од машината за пишување мастило со матрикс, што се користи може да предизвика штета на животната средина и на операторите.

Нови Продукти

Список со поврзани производи