Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Zhang Mr. Zhang
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

GUANGZHOU INCODE MARKING TECHNOLOGY CO., LTD.

УВ ласерски печатач со голема брзина за датум на код

УВ ласерски печатач со голема брзина за датум на код

Начин на плаќање: L/C,T/T,Paypal,Western Union
Incoterm: FOB,EXW
Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces
Време на испорака: 3 Денови

Контакт сега Додади во корпа

Основни информации

  Модел бр.: IN339UV

  Laser Marking Machine: UV

Additional Info

  Пакување: Стандарден картонски пакет извозник за ласерска машина

  Бренд: ИНДОКТ

  Транспорт: Ocean,Air

  Место на потекло: Гуангдонг, Кина (копното)

  Порт: Guangzhou

Опис на производот

УВ ласерски печатач со голема брзина за датум на код

Над v iew

Брзи детали

Обезбедена услуга за пост-продажба : Не Надворешни услуги Ласерски тип : УВ

Точност на работа : 0,01 мм Поддржано графички формат : BMP / DXF / HPGL / JPEG / PLT

Применливи индустрии : Фабрика за производство, фабрика за храна и пијалаци, ресторан, малопродажба, енергија и рударство, рекламна компанија

Состојба : Нова, нова УВ-ласерска ознака машина ЦПУ или не : Да

Начин на ладење: Гаранција за ладење на воздухот : 1 година , 12 месеци

Место на потекло: Гуангдонг Кина (копното) Име на марка: ИНДОКЕ

Тип на плоча : Употреба на печатачот на екран : Бил печатач, печатач за картички, печатач со етикети, печатач за хартија, печатач на цевки

Апликација : Означување на ласер


Пакување и испорака

Продажба на единици : единечна ставка

Детали за пакување: Стандарден картонски пакет извозник за ласерска машина

NW / GW : 23 кг / 70 кг

Единечен пакет Големина : 900x600x1300 mm

Време на испорака : во рок од 3-7 дена по приемот на плаќањето

Детални слики

Date Code UV Laser Printer


Карактеристики на производот

Материјал за кабинет : Алуминиумски ласер Тип : Запечатен УВ RF метален ласер

Континуирана излезна моќност : 30 W Централна бранова должина : 10,6 мм

Оперативен систем : WIN CE Режим за ладење : Ладење на воздухот

Брзина на обележување : 7000 mm / s Главен контролен систем : Силно интегрирана матична плоча, 10,4 инчен екран

Параметри на ласерско кодирање

Фокусирање на леќи : 150 мм Тип на означување : решетка , вектор

Минимална ширина на линијата : 0,03 мм Точност на репозиционирање : 0,01 мм

Волумен на скенирање : 110 mm × 110 mm (изборно) Метод за позиционирање : Позиционирање на црвено светло, фокусирање на црвено светло

Линии за обележување : Арбитрарен ред во рамките на опсегот на маркирање Брзина на линијата на склопување : 0 ~ 100 милиони / мин (во зависност од материјалот)

Напојување : 220 V Потрошувачка на енергија : 800 W

Вид на поддршка и барање на животна средина

Фонт : кинески-англиски, броеви, итн. Стандардна библиотека со зборови

Формат на датотека : BMP / DXF / HPGL / JPEG / PLT

Баркод : КОДЕ39 . КОДЕЈ128 . КОДЕ126 . QR. З-код

Барања за животна средина : Работна температура 0 ℃ -45 ℃, влажност на работењето ≤95%, Не кондензација, без вибрации


Категории на производи : Машина за означување на ласер > УВ-ласерска ознака машина

Е-пошта на овој добавувач

Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи