Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Zhang Mr. Zhang
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

GUANGZHOU INCODE MARKING TECHNOLOGY CO., LTD.

Печатач со континуирана Inkjet со ниски цени

Печатач со континуирана Inkjet со ниски цени

Начин на плаќање: L/C,T/T,Paypal,Western Union
Incoterm: FOB,EXW
Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces
Време на испорака: 3 Денови

Контакт сега Додади во корпа

Основни информации

  Модел бр.: I872

  Type: Ink Jet

  Plate: Lithography Printing

  Structure: Platen Press

  Color & Page: Single-Colour Printing Press

  Application: Commodity

  Printing Interface: USB2.0

Additional Info

  Пакување: Стандарден картонски пакет извозник за машина за печатење со инк-џет

  Бренд: ИНДОКТ

  Транспорт: Ocean,Air

  Место на потекло: Гуангдонг, Кина (копното)

  Порт: Guangzhou

Опис на производот

Печатач со мала цена CIJ Inkjet

Преглед

Спецификации

Употреба : КОДИРАЕ Вид на плоча : Друго

Тип : Inkjet Printer , Друга состојба : Ново

Место на потекло : Гуангдонг , Кина ( копното ) Име на марка : ИНДОКЕ

Напон : 200-240VAC, 50 / 60Hz моќност : 120 W

Тип на возење : Електрични димензии ( L * W * H ): 475 * 245 * 730 mm

Примена : Пијалок , стока , Хардвер за храна , Медицински , Текстил , и друго

Обезбедена услуга за пост -продажба : Нема услуга во странство Број на модел : I872

Гаранција : 1 година , 12 месеци Тежина : 27 KG

Големина на главата за печатење : 40x48x240 mm Шасија : не'рѓосувачки челик IP65

Должина на спроводникот :


Пакување и испорака

Продажба на единици : единечна ставка

Големина на единечен пакет : 900x500x1400 mm

Детали за пакување : Стандарден картонски пакет извозник за машина за печатење со инк-џет

Единечна бруто тежина : 40 килограми

Време на олово : во рок од 3-7 дена по приемот на плаќањето

Детални слики

Industrial Continuous Inkjet PrinterIndustrial Continuous Inkjet PrinterIndustrial Continuous Inkjet Printer

Стандардни карактеристики

10,4 инчен екран на допир, лесен за ракување и брзо одложување на печатење Автоматско повторување
Автоматско инверзија / пресврт Формат на броење на броенка за печатење
Прилагодливи висина и ширина на карактерот QR код Печатење во база на податоци
Бар-код за печатење на секвенци
Флип, инверзни, смели карактери со слики за лого


Технички параметри

Опционална решетка: Висина од еден ред: 5 поени ; 7 поени ; 9 поени ; 12 поени ; 16 поени ; 19 поени ; 25 поени

Двоен ред без висина: 2L7 поени

Печатарски ред : Два реда

висина на знак : Изберете помеѓу 1-10мм врз основа на мрежна решетка

Растојание за печатење : Оптимално растојание за печатење со прскање: 10мм опсег: 2мм-20мм

Ивотна средина

Температурен опсег (работен) : +5 до 45 ℃ ( 42 до 112 ℉)

Влажност : 10-90% (не кондензација)

Напојување со електрична енергија : 200-240VAC, 50 / 60Hz

Категории на производи : Континуиран печатач за инкџет

Е-пошта на овој добавувач

Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи