Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Zhang Mr. Zhang
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

GUANGZHOU INCODE MARKING TECHNOLOGY CO., LTD.

Верзија за печатач марки со ниска цена од втора рака 43S

Верзија за печатач марки со ниска цена од втора рака 43S

Начин на плаќање: L/C,T/T,Paypal,Western Union
Incoterm: FOB,EXW
Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces
Време на испорака: 3 Денови

Контакт сега Додади во корпа

Основни информации

  Модел бр.: IN139VJ

  Type: Ink Jet

  Plate: Lithography Printing

  Structure: Platen Press

  Color & Page: Single-Colour Printing Press

  Application: Commodity

  Printing Interface: USB2.0

Additional Info

  Пакување: Стандарден картонски пакет извозник за машина за печатење со инк-џет

  Бренд: ИНДОКТ

  Транспорт: Ocean,Air

  Место на потекло: Гуангдонг, Кина (копното)

  Порт: Guangzhou

Опис на производот

Втора рака марка со ниска цена 43S користеше континуиран инк-џет печатач за Видеојет

Преглед

Спецификации

Боја и страница: Повеќебоен Тип на плоча: За Видеоет

Тип: Димензии на печатачот со Inkjet (L * W * H): 345 x 285 x 541 mm

Состојба: користена година: 2018 година

Направете: Видеоет Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Име на марка: Видеоет Автоматско одделение: Автоматско

Напон: 100-120 / 200-240 VAC

Тежина: 18 кг Гаранција: 1 година

Тип на мастило: вообичаено мастило Име на производот: печатар со инк-џет со мал карактер

Обезбедена услуга за пост-продажба : Нема услуга по продажбата, Интернет-поддршка

Употреба: печатач за хартија, печатач со етикета, печатач со картички, печатач на цевки, печатач за били, печатач за ткаенини

Применливи индустрии: Фабрика за производство, Продавници за поправка на машини, Фабрика за храна и пијалоци, Продавница за храна, градежни работи, Продавници за храна и пијалоци, печатарска индустрија


Пакување и испорака

Продажба на единици : единечна ставка

Големина на единечен пакет : 790x500x1000 mm

Детали за пакување : Стандарден картонски пакет извозник за машина за печатење со инк-џет

Единечна бруто тежина : 40 килограми

Време на олово : во рок од 3-7 дена по приемот на плаќањето

Детални слики

Videojet Second Hand Printer

Категории на производи : Континуиран печатач за инкџет

Е-пошта на овој добавувач

Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи