Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Zhang Mr. Zhang
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

GUANGZHOU INCODE MARKING TECHNOLOGY CO., LTD.

4,3 инчен LCD екран со печатач со инк-џет со големи карактери

4,3 инчен LCD екран со печатач со инк-џет со големи карактери

Начин на плаќање: L/C,T/T,Paypal,Western Union
Incoterm: FOB,EXW
Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces
Време на испорака: 3 Денови

Контакт сега Додади во корпа

Основни информации

  Модел бр.: IN-339D

Additional Info

  Пакување: Стандарден картонски пакет за извоз

  Бренд: ИНДОКТ

  Транспорт: Ocean,Air

  Место на потекло: Гуангдонг, Кина (копното)

  Порт: Guangzhou

Опис на производот

IN-339D печатач со инк-џет со големи карактери

Одвојување на течна гас за да се осигури дека воздушната пумпа и воздушното коло не се блокирани со мастило

Дизајн на четири тркала, авион на прскање, лак површина, pipeид на цевки и други неправилни површини

4,5-инчен LCD екран во боја, лесна за работа

Брза замена на касетата со мастило, лесно чистење и одржување

Преглед

Брзи детали

Боја и страница Type Тип на единечна боја Pl Печатач на екран

Напишете Cond Состојба на печатачот Inkjet : Ново

Место на потекло : Гуангдонг , Име на марка на Кина : ИНДОКТ

Автоматско одделение : Автоматска тежина : 3.0 KG

Димензии (L * W * H) 205 * 130 * 110 mm Тип на мастило: Брзо суво мастило

Гаранција: 1 година Име на производ: Рачен инкџет кодер

Растојание за печатење: Најдобар квалитет 8 мм Линии за печатење: Не Граница

Име на производот: Јачина на печатач со големи карактери со моќност: 100 W


Пакување и испорака

Продажба на единици: единечна ставка

Големина на единечен пакет: 610X540X160 см

Единечна бруто тежина: 13,0 кг

Тип на пакување: Пакувања од картонска кутија;

Време на испорака: во рок од 3-7 дена по приемот на плаќањето


Детални слики

Handheld Large Character Inkjet Printer

Работна околина и работна состојба

Избегнувајте околина од прашина

Работна влажност: 10% - 70%, не кондензација

Видови на печатење: Кинески / англиски текст, броеви, симболи

Барања на животната средина: работна температура: 5-45

Применливи материјали: картон, дрво, пластика, филм, метал, стакло, итн

Избегнувајте близу до силно електромагнетно мешање, како што е моторот, итн.

Напојување: влез за полнење 100 V-240 Vac, излезен напон од 50 HZ 25,2 V 2 A

Млазница: матрица со 32 точки (максимален карактер 124 мм); Матрица со 16 точки (максимален карактер 60 мм); Матрица со 7 точки (максимален карактер 24 мм) ;

Категории на производи : ДОД печатач

Е-пошта на овој добавувач

Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи