Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Zhang Mr. Zhang
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

GUANGZHOU INCODE MARKING TECHNOLOGY CO., LTD.

Плус печатач со инк-џет со голем карактер за печатење во картон

Плус печатач со инк-џет со голем карактер за печатење во картон

Начин на плаќање: L/C,T/T,Paypal,Western Union
Incoterm: FOB,EXW
Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces
Време на испорака: 3 Денови

Контакт сега Додади во корпа

Основни информации

  Модел бр.: IN-739D

Additional Info

  Пакување: Стандарден пакет за извоз на картон

  Бренд: ИНДОКТ

  Транспорт: Ocean,Air

  Место на потекло: Гуангдонг, Кина (копното)

  Порт: Guangzhou

Опис на производот

IN-379D печатач со инк-џет со големи карактери

Интелигентни
Интелигентен оперативен систем Android, поддршка безжичен пренос, далечински управувач, автоматско надградување на софтвер, увоз U диск во печатење во базата на податоци, поддршка на надворешно печатење со варијабилни информации.
Стабилно
Ново тело за обликување со вбризгување, силна отпорност на удар и отпорност на топлина, анти-мешање, силна практичност, може да се прилагоди во различни бои
Погодно
Убава и лесна, лесна за носење, 4 литиумски батерии, долго чекање, 3,5-инчен капацитивен екран. Погоден за долготрајна континуирана работа
Персонализиран софтвер
Целата машина е независно развиена од нашата компанија, а софтверот и хардверот можат да бидат индивидуално дизајнирани според потребите на клиентите

Преглед

Брзи детали

Глава за печатење: Матрикс од 16 точки Висина на печатење: 25-60мм
Печатење линии: 1-2 реда Тежина: 1.6KG (мастило + каросерија + батерија)

Боја на мастило: црна, црвена, сина, жолта, бела Време на полнење: не повеќе од 5 часа
Процесор: Андроид 4-јадрен процесор Контрола на печатење: контрола на енкодерот


Пакување и испорака

Продажба на единици: единечна ставка

Големина на единечен пакет: 610X540X160 см

Единечна бруто тежина: 13,0 кг

Тип на пакување: Пакувања од картонска кутија;

Време на испорака: во рок од 3-7 дена по приемот на плаќањето


Детални слики

Inkjet Printer for Carton Printing

Работна средина

Матрица со точки за печатење: 16x10, 14x10, 12x8, 9x6, 7x5
Интерфејс за комуникација: USB, безжичен, мрежен порт
Јазици: кинески, англиски, арапски, корејски, шпански, француски, германски
Печатење графика: графика за трговска марка, симболи, итн
Датум на код: век на поддршка, година, месец, ден, час, минута, секунда
Брзина на печатење: Брзина на печатење со контрола на тркалото, контрола на пулсот
Растојание за печатење: 8мм од површината на предметот што треба да се отпечати
Екран за статус: Информации за прегледување при печатење
Екран на екранот: прикажете ги сите параметри за печатење, променете ги поставките со еден клик
Метод на активирање: Предизвикувач на фотоелектричен сензор
Материјал за печатење: пропусен или непропустлив материјал
Мастило што се користи: мастило врз основа на вода (пропустлива површина) или мастило базирано на масло
Метод на снабдување со мастило: вградена воздушна пумпа за сузбивање
Параметри на моќност: напон 24V, струја 1.5A, просечна моќност <30W
Изглед на машина: калапи за инјектирање, отпорно на абење и издржливост
Функции на софтвер: часовник со датум во реално време, серија за печатење, броење, смена, обратна форма
Работна околина: температура: -20 50 + 50 ℃ влажност: 30% ~ 70%

Категории на производи : ДОД печатач

Е-пошта на овој добавувач

Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи