Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Zhang Mr. Zhang
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

GUANGZHOU INCODE MARKING TECHNOLOGY CO., LTD.

INCODE Мултифункционален ласер во боја со печатење на топлина
INCODE Мултифункционален ласер во боја со печатење на топлина
INCODE Мултифункционален ласер во боја со печатење на топлина
INCODE Мултифункционален ласер во боја со печатење на топлина
INCODE Мултифункционален ласер во боја со печатење на топлина

INCODE Мултифункционален ласер во боја со печатење на топлина

Начин на плаќање: L/C,T/T,Paypal,Western Union
Incoterm: FOB,EXW
Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces
Време на испорака: 3 Денови

Контакт сега Додади во корпа

Основни информации

  Модел бр.: C711WT

  Connecting Interfaces: IEEE 1284 Bidirectional Parallel Interface, 100BASE-TX/10BASE-T, USB2.0 (High Speed)

  System Supported: Windows 8.1;Windows 8;Windows 7;Windows Vista;Windows XP; OS X; Mac OS X;

  Printing Speed: Single Side: Color: 34 Ppm

  Color & Page: Multi-Colour Printing Press

Additional Info

  Пакување: Стандарден пакет за извоз на картон

  Бренд: INCODE

  Транспорт: Ocean,Air

  Место на потекло: Гуангдонг, Кина (континентална)

  Порт: Guangzhou

Опис на производот

Целиот спектар на производи вклучува нов модификуван ласерски печатач OKI, систем за контрола на софтверот, увезен филм од Германија и видео курс за обука.
Филмот е поделен на два вида, еден вид е светлина боја облека
Еден вид е темна боја
во прилог на уредот не само што може да направи маица пренос на топлина, но исто така може да направи метал, дрво, пластика, кожа, керамика, стакло и вода трансфер печатење, мулти-употреба!
Споредба на различни типови на машини за печатење на топлина, разликата меѓу добрите и лошите страни:
① Корејски печат: фото машина + ПП печатење филм + мастило цена + автоматски работ сечење плотер + досадни отстранување на отпадот трудот и времето на трошоците + различни трошоци за одржување на машината. Иако машинскиот потрошен материјал е евтин, скриените трошоци за труд, време и ефикасност се зголемуваат за неколку пати многу повисоки од цената на самите материјали. Згора на тоа, моделот е комплексен, високиот графикон не може да произведе шупливи излези. Ќе предизвика загуба на купувачи!
② Директна инекција технологија: скапа машина + бело мастило скапи и приклучок, и тежок процес. Треба да се суши првенствено спрејниот спреј со спреј. Иако моделот може да се направи бесконечно шуплив, потрошниот материјал на машината не е евтин, а трошоците за процесот и времето се високи. Клучот е дека моделот не може да се заврши и да се стави настрана како топла печат, но може да се направи само во акции, а цената на кршење на акции е голема.
③ Нашата ласерска технологија:
три минути за една облека.
Било какви слики,
неограничено шупливо,
висока искористеност на хартија,
на машината не му треба одржување.
Иако цената на хартијата во моментов е релативно висока, невидливата цена на работната сила, времето, ефикасноста и одржувањето на машината е речиси нула.
Она што е важно е дека таквото неограничено шупливо корејско печатување не може да се постигне. Таа ги има и предностите на машината за директно вбризгување и коренот на коренот, а исто така може да биде направена и во примероци за чекање, така што цената на залихите може да се минимизира.
Преку поглед
Брзи детали
По-продажна услуга: Не Услуги во странство
Режим на печатење: технологија за печатење со електродистрибуција со LED дигитална боја
Резолуција на печатење: 600x600 dpi, 1200x600 dpi, 2400dpi (подобрување на сликата)
Брзина на печатење: една страна: боја: 34 стр. / Мин. Јазик за печатење: Симулација на PostScript
Поврзување на интерфејси: IEEE 1284 двонасочен паралелен интерфејс, 100BASE-TX / 10BASE-T, USB2.0 (голема брзина)
Меморија (стандардна / максимална): 256MB / 768MB Напојување: Еднофазен 220-240V AC, струја 50 Hz + 2%
Големина (L * W * H): 435x547x389 mm Тежина (со потрошни материјали): 31 KG
Тежина (без потрошен материјал): 26KG Земја на потекло: Гуангдонг, Кина (континентална)
Име на производ: INCODE Мултифункционален ласер во боја со печатење на топлина
Потрошувачка на енергија: Обично 600W, врв период околу 1300W, режим на подготвеност околу 100W (просек), режим за заштеда на енергија околу 15W или помалку, режим на мирување околу 1.2W.
Ниво на бучава: Операција: 54dB, режим на подготвеност: 37dB, режим за заштеда на енергија: ниво на позадина

Пакување и испорака
Продажни единици: една ставка
Детали за пакување: Стандарден пакет за извоз од картон
Тежина за пакување: 70 кг
Единствен пакет Големина: 900x1100x800 mm
Време на испорака: во рок од 3-7 дена по добивањето на уплатата

Детални слики
color LED laser printing with heat transfer printingcolor LED laser printing with heat transfer printing

Капацитет за обработка на хартија
Капацитет за обработка на хартија од стандардни картони: Димензија: Legal13 / 13.5 / 14, Letter, Executive, A4, A5, B5, A6,16K; Капацитет: 530 страници (80gsm); Тежина опсег: 64-220gsm
Капацитет за ракување со хартија за мултифункционален внесувач на хартија: Димензија: Legal13 / 13.5 / 14, Letter, Executive, A4, A5, B5, A6, C5, DL, Com-9, Com-10, ), Големина на фотоапаратот (4 * 6 инчи / 5 * 7 инчи); прилагодени димензии: Ширина 63,8-215,9 (мм) 127-1320,8 (мм) Капацитет: 100 страници (80gsm) Тежина: 64-250gsm
Двострано печатење на хартија за обработка на хартија Способност: Димензија: Legal13 / 13.5 / 14, писмо, извршен, A4, B5, A5,16K Тежина опсег: 64-220gsm
Излез на хартија: Надолу: до 350 листови; Засегнати: до 100 листа

Consum ables
Капацитет на картриџ со мастило (Случаен): CMY: 4000 страници W: 2.300 страници (стапка на покриеност од 5%)
Капацитет на картриџ со тонер (Стандарден): CMY: 11.500 страници W: 6.000 страници (стапка на покриеност од 5%)
Фоточувствителен живот на тапан (A4 страници, 3 страници / задачи): 20.000 страници (CMY), 6.000 страници (W)
Fuser Life (A4 страници, 3 страници / задачи): 60.000 страници
Животот на транспортерскиот појас (A4 страници, 3 страници / задачи): 60.000 страници

Плик ironment Потребно
Работна средина: Температура: 10 ℃ - 32 ℃ (препорачани 17 ℃ - 27 ℃) Влажност: 20% - 80% RH (препорачани 50% - 70% RH)
Напојување: Еднофазен 220-240V AC, струја 50 Hz + 2%
Потрошувачка на енергија: Обично 600W, врв период околу 1300W, режим на подготвеност околу 100W (просек), режим за заштеда на енергија околу 15W или помалку, режим на мирување околу 1.2W.
Ниво на бучава: Операција: 54dB, режим на подготвеност: 37dB, режим за заштеда на енергија: ниво на позадина

Трансфер Т епература Опис

color LED laser printing with heat transfer printingcolor LED laser printing with heat transfer printing

Хартија за пренос на светлина во боја: Температура: 180-185 степени; Време: 20-25 секунди (печатење на огледало, овој труд може да се користи за памучна облека со светло обоени)
Темно трансфер хартија: Температура: 160-165 степени; Време: 12-15 секунди (сликата испечатена на предната страна, овој труд може да се користи во темна памучна облека)
Хартија за сублимација: Температура: 190-220 степени; Време: 15-50 секунди (огледалото за печатење на слики потреби, овој труд може да се користи за да се ослободи памучна облека, како што се Модал, млеко, свила, брзо сушење, хемиски влакна, итн, исто така, може да се користи перница, подлошки за глувци, чаши итн.).
Забелешка: Колку е поголема температурата, толку е пократко времето. (Како што е поставено на 190 степени, времето е 50 секунди, поставено на 220 степени, времето е 15 секунди.)
Пренос на топлина Винил и филм топла карта: Температура: 130-160 степени Време: 8-12 секунди

Категории на производи : Машина за означување на ласер > Опрема за пренос на топлина

Е-пошта на овој добавувач

Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи