Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Zhang Mr. Zhang
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

GUANGZHOU INCODE MARKING TECHNOLOGY CO., LTD.

TIJ растворувач заснован врз основа на еден инчен мастило

TIJ растворувач заснован врз основа на еден инчен мастило

Начин на плаќање: L/C,T/T,Paypal,Western Union
Incoterm: FOB,EXW
Мин. Со цел: 1 Carton
Време на испорака: 3 Денови

Контакт сега Додади во корпа

Основни информации

  Модел бр.: INTK3134

  Type: Solvent Based Ink

  Printing Type: Screen Printing

  Ink Drying: Volatile Drying

  Component: Pigment

  Applicable Model: All

Additional Info

  Пакување: Стандарден картонски пакет за извоз

  Бренд: ИНДОКТ

  Транспорт: Ocean,Air

  Место на потекло: Гуангдонг, Кина (копното)

  Порт: Guangzhou

Опис на производот

TIJ растворувач заснован на црно мастило Касета со мастило со мастило

Преглед

Брзи детали

Тип: Касета со мастило Функција: Оригинал

Место на оригинал: Гуангдонг, Кина (главно земјиште) Име на марка: ИНДОКС

Број на моделот: Масовно пакување INTK3134 : Да

Статус на кертриџ: Комплетна боја: Бр

Тип на мастило: Боја на мастило со растворувач : Црна

MOQ: 1 парчиња Мастило за мастило: 42мл

Млазницата: Термички Пенливи спреј млазницата Пакување: Стандард


Пакување и испорака

Продажба на единици - единечна ставка

Големина на една Пакување: 20X15X20 CM

Еден Бруто Тежина: 0,7 кг

Тип на пакување Картон

Испорака 3-7 работни дена

Слика на производот

Solvent Based One Inch Ink Cartridge


Опис на производот

Капацитет на мастило: 42ML

Боја на мастило: Црно, бело мастило, црвена, жолта, сина, зелена, невидлива

Карактеристики:

• Брза сува кертриџ со мастило за животна средина. Изобилна боја и јасен поглед. Plug-and-play, лесен за ракување.

• Мастилото усвојува увезени суровини, со висока стабилност и висококвалитетно печатење.

• Се применуваат на различни ознаки, бар-код и печатење на варијабилни податоци за печатење на разни индустрии.

• Чиста боја, тешко се шири и избледи.

Предности

• Силна адхезија, тешко е да се исклучи.

• Јасен ефект на печатење и изобилство на бои.

• Ситни честички, нема нечистотии и тешко ја блокираат млазницата.

• Нема потреба да го менувате поставувањето на машината

• Произведувајте во работилница без прашина

Категории на производи : Потрошни материјали за инкџет > Касета за мастило TIJ со еден инч

Е-пошта на овој добавувач

Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи